Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Oběti řidiče z Münsteru pocházejí z Německa

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Münster (Německo) - Obě smrtelné oběti muže, který v sobotu odpoledne z dosud neznámé příčiny najel obytnou dodávkou do lidí sedících před oblíbenou restaurací v centru západoněmeckého Münsteru, pocházely z Německa.

Šlo o 51letou ženu a 65letého muže, uvedla dnes agentura DPA s odvoláním na policii a státní zastupitelství. Při domovní prohlídce u 48letého pachatele z Münsteru policisté nenašli žádné použitelné zbraně. Muž po činu spáchal sebevraždu.

V obytném vozu strážci zákona objevili jen zbraň, kterou pachatel spáchal sebevraždu, atrapu zbraně a přes deset kusů zábavní pyrotechniky. K autu, do kterého nebylo vidět, se přibližovali velice opatrně, protože u něj viděli dráty. Vozidlo dnes ráno odvezla z centra města odtahová služba.

Při útoku utrpělo více než 20 lidí zranění, z toho někteří jsou v ohrožení života, napsala DPA.

Témata:  Německo útok v německém Münsteru: nákladní auto najelo do lidí

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 18:06

Na D2 se stala vážná nehoda. Mezi zraněnými byli převážně děti

Vážná dopravní nehoda se v pátek stala na dálnici D2 u Brna. Zranili se čtyři lidé, většina zraněných jsou děti. Řidička havarovaného osobního automobilu se podle policistů nevěnovala řízení dostatečně.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.