Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Paderbornu evakuují 26 tisíc lidí kvůli likvidaci bomby z války

Německo
Německo
Foto: Pixabay

Paderborn (Německo) - Kvůli likvidaci nevybuchlé letecké bomby z druhé světové války musí dnes své domovy v západoněmeckém Paderbornu opustit více než 26.000 lidí.

Agentura DPA napsala, že jde o největší evakuační akci v poválečné historii tohoto města.

Evakuace se dotkne lidí v okruhu 1,5 kilometru kolem místa nálezu bomby o hmotnosti 1,8 tuny. Do 12:00 SELČ bude třeba vyklidit dvě nemocnice, několik domů pro seniory, univerzitu a části historického jádra města.

Do akce se zapojí více než 1000 hasičů, policistů, zdravotníků a techniků. Lidé mohou najít útočiště například na stadionu fotbalového klubu SC Paderborn.

Témata:  Německo nálezy bomb z II. světové války

Aktuálně se děje

15. srpna 2026 15:03

Marta Dancingerová se potají rozešla s partnerem

Herečka Marta Dancingerová je po dalším nezdaru v osobním životě opět bez partnera. Po loňském oznámení rozchodu s hercem Markem Pospíchalem, s nímž má osmiletého syna Antonína, jí nevydržel ani následný vztah s o tři roky mladším podcasterem Vojtěchem Hlaváčkem. Partnerský vztah podle slov samotné umělkyně skončil už krátce po začátku nového roku, a to po méně než šesti měsících společného života.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy