reklama

Protest na aténském náměstí Syntagma svolali komunisté. Demonstranti se poté za vykřikování protiamerických hesel vydali k ambasádě USA, před kterou na chodník napsali červenou barvou, že Američané jsou vrazi.

V noci na dnešek na Sýrii zaútočily USA, Británie a Francie v odvetě za chemický útok na syrskou Dúmu, při němž 7. dubna zemřely desítky lidí. Opozice a Západ tento útok připsaly syrskému režimu.

Americký generál Kenneth McKenzie v Pentagonu řekl, že proti třem cílům bylo v noci na dnešek vypáleno 105 střel. Z nich 76 směřovalo na výzkumné centrum Barzá u Damašku. Cíl byl zničen a mezi vypálenými střelami bylo 57 raket Tomahawks. Dále podle McKenzieho 22 "zbraní" zasáhlo sklad chemických zbraní v Him Šinšáru, který leží jižně od Homsu. Sedm dalších raket pak bylo vysláno a zasáhlo bunkr s chemickými zbraněmi na tomtéž místě. Syrská obrana vypálila podle generála 40 střel, z nichž většinu až po zasažení cílů.

Pentagon neví o žádných civilních obětech a prozatím ani o žádné vojenské reakci v Sýrii. O obětech mezi civilisty nebo syrskými vojáky neví ani ruský generální štáb.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama