Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Známý advokát se upálil na protest proti znečišťování ovzduší

Oheň, ilustrační fotografie
Oheň, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

New York - Americký advokát David Buckel, který se angažoval v případu, jenž inspiroval vznik oscarového snímku Kluci nepláčou, se upálil. Policie případ vyšetřuje od soboty, kdy se našlo jeho tělo v parku Prospect Park v newyorském Brooklynu.

Vzhledem ke vzkazu, který Buckel na místě zanechal, došla policie k závěru, že šlo o sebevraždu.

Sebevražda byla protestem proti fosilním palivům, proti nimž Buckel dlouhodobě vystupoval a varoval před ekologickými důsledky jejich používání.

"Spousta lidí na téhle planetě dýchá vzduch zaneřáděný fosilními palivy a spousta jich kvůli tomu předčasně umírá - moje předčasná smrt, za niž taky můžou fosilní paliva, odráží to, co sami sobě děláme," citoval ze vzkazu deník The New York Times, který dostal e-mailem jeho kopii.

Buckel si získal proslulost jako obhájce práv homosexuálů. Jeho nejznámějším případem byla kauza vraždy transsexuála Brandona Teeny, která se stala předlohou oscarového snímku Kluci nepláčou.

Témata:  sebevražda New York USA policie oheň

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.