Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Známý advokát se upálil na protest proti znečišťování ovzduší

Oheň, ilustrační fotografie
Oheň, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

New York - Americký advokát David Buckel, který se angažoval v případu, jenž inspiroval vznik oscarového snímku Kluci nepláčou, se upálil. Policie případ vyšetřuje od soboty, kdy se našlo jeho tělo v parku Prospect Park v newyorském Brooklynu.

Vzhledem ke vzkazu, který Buckel na místě zanechal, došla policie k závěru, že šlo o sebevraždu.

Sebevražda byla protestem proti fosilním palivům, proti nimž Buckel dlouhodobě vystupoval a varoval před ekologickými důsledky jejich používání.

"Spousta lidí na téhle planetě dýchá vzduch zaneřáděný fosilními palivy a spousta jich kvůli tomu předčasně umírá - moje předčasná smrt, za niž taky můžou fosilní paliva, odráží to, co sami sobě děláme," citoval ze vzkazu deník The New York Times, který dostal e-mailem jeho kopii.

Buckel si získal proslulost jako obhájce práv homosexuálů. Jeho nejznámějším případem byla kauza vraždy transsexuála Brandona Teeny, která se stala předlohou oscarového snímku Kluci nepláčou.

Témata:  sebevražda New York USA policie oheň

Související

Aktuálně se děje

24. dubna 2025 16:35

24. dubna 2025 11:56

Roman Červenka a nové informace o konci manželství. Co je blud a co má být pravda?

Česko během probíhajícího týdne oběhly informace o údajném rozpadu manželství Romana Červenky, kapitána hokejových mistrů světa z loňského roku. Okolnosti konce vztahu s matkou jeho syna byly nejasné. Nyní pomalu vyplouvají na povrch. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Demonstrace v Bratislavě (24.4.2025)

Slováci proti "ruskému" zákonu. Protesty po celé zemi míří na kontroverzní novelu

Ve čtvrtek večer se v několika slovenských městech i v zahraničí konají protestní shromáždění pod názvem Slovensko je Európa. Demonstrace se zaměřují zejména na odpor proti novele zákona o neziskových organizacích, kterou nedávno schválil slovenský parlament. Podle organizátorů tento zákon ohrožuje svobodu občanské společnosti a přibližuje Slovensko k autoritářskému modelu správy státu.