policie

Ilustrační fotografie.

Střelba u Los Angeles si vyžádala deset mrtvých, po pachateli pátrá policie

Svět

Střelba v tanečním studiu v kalifornském městě Monterey Park, které se nachází východně od Los Angeles a kde žije početná asijská komunita, si vyžádala životy deseti lidí a dalších deset jich bylo zraněno, píše agentura AP s odkazem na policii. Agentura Reuters s odvoláním na úřad losangeleského šerifa píše, že pachatel, podle svědků Asiat, z místa činu uprchl a policie po něm pátrá. Jeho motiv není v tuto chvíli jasný. Střelba vypukla po oslavách čínského nového roku.

Policie ČR, ilustrační foto

Europol: Policie při obřím zátahu zatkla 44 lidí v deseti zemích, devět v ČR

Domov

Při obřím mezinárodním zátahu zatkla policie v deseti převážně evropských zemích 44 lidí podezřelých ze zločinného spolčení, pašování drog a praní špinavých peněz. Devět osob bylo zatčeno v Česku, stejný počet ve Francii a sedm lidí zatkli policisté na Slovensku a v Litvě. Kromě toho policie zasahovala také v Lotyšsku, Polsku, Norsku, Německu, Španělsku a USA.

Ilustrační foto

Svět

V Detroitu, Houstonu či Oregonu se střílelo, zemřelo 11 lidí

Policie v Detroitu v americkém státě Michigan zadržela muže, kterého podezřívá z toho, že v neděli postřelil čtyři lidi. Tři z nich zemřeli, uvedla dnes agentura AP. Podle policie, která nezveřejnila další informace o údajném útočníkovi, muž střílel nahodile. Další tři lidé zemřeli při střelbě v texaském Houstonu a tři mrtvé eviduje policie po střelbě v obchodním centru v Oregonu, informovala stanice CNN. Dvě oběti a pět zraněných způsobila střelba ve Phoenixu v Arizoně, uvedla AP.

Ilustrační foto

Útočník v americkém městě Tulsa zastřelil čtyři lidi a pak i sebe, uvádí policie

Svět

Neznámý útočník vyzbrojený puškou a pistolí ve středu zabil čtyři lidi a další zranil, když začal střílet v budově patřící do areálu nemocnice v americkém městě Tulsa. S odvoláním na místní policii o tom informují zahraniční zpravodajské agentury. Podle policie zůstal po útoku i pátý mrtvý, považovaný za střelce. Muž, jehož věk vyšetřovatelé odhadli na 35 až 40 let, se patrně zastřelil.

Ilustrační fotografie.

Policie rozbila gang pašující drogy z Albánie do Itálie a dalších zemí Evropy

Svět

Albánská policie ve spolupráci s italskými kolegy rozbila gang, který několik let pašoval drogy z Albánie do Itálie a z ní do dalších evropských zemí. Zatčeny byly tři desítky Albánců, včetně prokurátora města Vlora a několika policistů. Informovala o tom dnes Agentura Evropské unie pro justiční spolupráci (Eurojust), která se na vyšetřování podílela.

Ilustrační fotografie

Hongkong: Policie našla na univerzitě tisíce zápalných lahví

Svět

Hongkongská policie dnes informovala, že v areálu polytechnické univerzity nalezla téměř 4000 zápalných lahví a stovky výbušných zařízení či lahví s žíravinou. Bez bližších podrobností rovněž uvedla, že objevila stovky zbraní. Policie na univerzitu vnikla ve čtvrtek po jedenáctidenním obléhání, před dvěma týdny ji totiž obsadili prodemokratičtí demonstranti. Nyní je instituce zpět v rukou jejího vedení.

Ilustrační fotografie

Z Vltavy policisté vylovili tělo mrtvé ženy

Domov

Policisté dnes vytáhly z Vltavy nedaleko Karlova mostu tělo mrtvé ženy. Zatím neznají příčinu jejího úmrtí ani její totožnost. ČTK to řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Kriminalisté jsou podle ní stále na místě a zjišťují další okolnosti. Na případ upozornil server Novinky.cz.

Ilustrační fotografie

Protesty v Chile. Prezident tvrdí, že policie na vandalizmus sama nestačí.

Svět

Protivládní protesty v Chile, které vypukly v polovině října a vyžádaly si nejméně 26 obětí, opět zesílily a provází je na řadě míst i násilí radikálních skupin. Chilský prezident Sebastián Piňera ve středu prohlásil, že policie na vandalismus v ulicích sama nestačí, a vyzval proto parlament, aby rychle přijal návrh zákona umožňující vyslat na ochranu klíčové infrastruktury armádu.

Ilustrační fotografie

Domov

Dealeři vyráběli drogy pro Německo. Policie jich 12 zadržela

Národní protidrogová centrála zadržela skupinu 12 lidí, která vyráběla drogy v řádech desítek kilogramů a obchodovala s nimi. Pervitin a marihuana vyrobené a zobchodované touto skupinou představovaly významný zdroj pro pokrytí poptávky zejména v Karlovarském kraji a v Durynsku a Bavorsku. Drogy vyváželi v hasicích přístrojích. Čtyři ze zadržených lidí policie obvinila, hrozí jim 12 let vězení. O výsledku mezinárodní operace z uplynulých dnů dnes NPC informovala v tiskové zprávě. Případ dozoruje Krajské státní zastupitelství v Plzni.

Hongkong

V Hongkongu se přiostřuje, policie zaznamenala výbuch bomby

Svět

Jeden policista byl pobodán o víkendu při pokračujících prodemokratických protestech v Hongkongu, které opět vyústily v násilné střety mezi policií a demonstranty. Uvedla to dnes tamní policie s tím, že také zaznamenala výbuch menší doma vyrobené bomby. Desetitisíce demonstrantů dnes opět vyšly do ulic, požadují podporu mezinárodního společenství, píše agentura AFP.

Polská policie

Když teče polská krev: Pět vrahů, kteří otřásli Polskem

Revue

Náš severní soused je zemí se složitou a bohatou historií. Bohužel se v polské historii objevilo i mnoho velmi nebezpečných a krvavých vrahů, z jejichž zločinů naskakuje husí kůže. Pětku těch nejstrašnějších vám představí dnešní článek.

Drogy

Brazilská policie zadržela českou pašeračku drog. Měla u sebe dceru

Svět

Češku, která se údajně chystala propašovat kokain do Thajska, zatkla brazilská policie ve městě Sao Paulo. Do Brazílie přicestovala i se svou dvouletou dcerou. O případu dnes informoval deník Blesk a zprávu potvrdila mluvčí českého ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Ilustrační foto

Sovětský ráj bez zločinu? Zapomeňte! Pět nejhorších vrahů ze země proletářů!

Revue

Sovětský svaz rád sám sebe vydával za zemi, kde byl vymýcen zločin a lidé jsou téměř dokonalí. Právě to bylo však více než vzdálené pravdě. Na sklonku sovětské éry byl široce publikován případ Andreje Čikatila s více než 50 obětmi. Byla však i jiná monstra, z jejichž činů tuhne krev, avšak komunistická vláda jejich řádění ututlala. Pět strašných případů najdete v našem článku.

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy