Pátek 10. dubna 2009 měl být pro dvaceti devítiletou prostitutku Trishu Lefflerovou normální pracovní den. Žena, původně z Las Vegas, mohla díky internetu cestovat po USA, a hledat si snadno solventní klienty ve všech městech, do kterých zavítala. Ostatně 200 dolarů za hodinu, které si účtovala, nebylo právě málo. 

Ve smluvený čas skutečna na její pokoj v hotelu Westin  v Bostonu zaklepal zákazník, který si ji našel na internetu. Muž se jí dost zamlouval. Vysoký blonďák, evidentně vyšší inteligence i vzdělání. Pozvala ho tedy bez obav dál, a v klidu se otočila k baru, aby mu připravila drink. Když se otočila zpátky, muž držel v ruce revolver a donutil nebohou kněžku lásky lehnout si na zem.

Poté si nasadil rukavice. Ženu přinutil vydat mu její kreditní karty a 800 dolarů v hotovosti. Trishu pak připoutal rychlopouty v koupelně ke dveřím a přelepil jí páskou ústa. Z místa činu si ještě odnesl jako suvenýr  Trishiny krajkové kalhotky. I přesto, že se snažil maskovat, byl zloděj zachycen bezpečnostními kamerami.

Už v úterý 14. dubna otřásl Bostonem další případ, který měl daleko horší konec. V bostonském hotelu Marriott nabízela erotické masáže, pětadvacetiletá bývala modelka z New Yorku Julissa Brismanovou. Žena se však svému klientovi postavila na odpor. Ten jí podle všeho praštil pažbou pistole do hlavy a pak jí třikrát střelil. To vzbudilo pozornost hotelového personálu. Vrah bez lupu musel utéct. Dívce už nepomohla ani rychlá lékařská pomoc. Po převozu do nemocnice Julissa zemřela. V jejím diáři policisté našli zmínku, že čeká Andyho. I zde kamery zachytily podobu pachatele.

Poslední obětí se ve čtvrtek 16. dubna 2009 stala exotická tanečnice Corrine Stoutovou z Las Vegas, která však právě nabízela své služby v hotelu Holyday Inn ve městě Warwick ve státě Rhode Island. Dáma nabízela i soukromá představení s „speciálními službami“. Scénář byl stejný jako v minulých případech. Žena však měla obrovské štěstí. Jezdil s ní její manžel, který ji v choulostivých situacích chránil. Když už ležela spoutaná na zemi, vtrhl do pokoje. Útočník uprchl.

Policie měla dokonalou podobu vraha díky bezpečnostním kamerám. Přímo k vrahovi navedla detektivy digitální stopa vraha. Z jeho emailů získali specialisté IP adresu pachatele. Ta vedla ke konkrétní přípojce napsané na jedno jméno. Podoba majitele přípojky přesně seděla na útočníka na prostitutky.

Jeho identita policii překvapila. Zlodějem a vrahem přepadávající prostitutky podle všeho byl Philip Haynes Markoff. Třiadvacetiletý student medicíny pocházející z lepší newyorské rodiny, který nebyl nikdy zadržen ani za překročení rychlosti. Policisté jej zatkli v autě na křižovatce, když se jel se svojí snoubenkou Megan McAlisterovou bavit do kasina. Jeho rodina stála pevně za ním. Snoubenka Megan tvrdila, že je Markoff krásný nejen navenek ale především vevnitř. Markoff prohlásil, že je nevinný.   

Pověst bezúhonného muže se však rychle začala hroutit. V Markoffově bytě se našla zbraň, kterou byla zastřelena Stoutová, lepící páska a rychlopouta, která byla použita při přepadeních. Zároveň se odhalil druhý život Madoffa, který se vyžíval v orgiích s transsexuály a sadomasochistických hrátkách, v nichž byl submisivní. Teorii o tomto motivu podporovalo i kradení suvenýrů během zločinů.

Svou roli nepochybně měl i materiální motiv. Medik Markoff dlužil nejen za studia, ale propadl i hazardu. Jeho dluh dosáhl závratných 150 000 dolarů. Podporovatelé postupně začali odpadávat. Snoubenka Megan, se kterou měl již dokonce stanovené datum svatby na 14. srpna 2009, zrušila slib a Markoffa opustila. Markoff se několikrát pokusil o sebevraždu, a byl přesunut na psychiatrii.

S vyšetřovateli nespolupracoval. Ti však měli dostatek důkazů, a soud určil, že hlavní přelíčení začne v březnu 2011. Nezačalo. Přesně rok a jeden den poté, co se měl oženit, Markoff spáchal sebevraždu. Nožem vyrobeným z propisky a kusu plechu si přeťal tepny na zápěstích, lýtkách a krku. Aby zabránil resuscitaci, spolykal toaletní papír, a kolem hlavy si omotal plastový sáček s gázou. Z posledních sil vlastní krví napsal na zeď jména své bývalé snoubenky a jejich psa. Jejich roztrhané fotky měl rozházené kolem sebe.

Podle policie měl mít Markoff na svědomí více přepadení žen živících se svým tělem. Bohužel se mu je nikdy nepodařilo prokázat. Policii se vraha podařilo vypátrat především díky jeho digitální stopě. Bohužel, detektivové nebyli dost rychlí, aby zabránili vraždě. Je však nepochybné, že zabránili dalšímu řádění bezcitného vlka v rouše beránčím.

reklama