reklama

5) Kari smrti

V malém městečko Sosobe byla 25. června 1998 velká slavnost. Během ní byla v sousedství rozdáváno i vynikající kari. Brzy se však více než stovce lidí udělalo nevolno a čtyři zemřeli. Kari někdo „vylepšil“ 1000 gramy arseniku. Pozornost policie se brzy zaměřila na sedmatřicetiletou matku čtyř dětí a usvědčenou pojistnou podvodnici Masumi Hajašiovou. A důvod? Sousedé se k ní a k její rodině nechovali dost uctivě a vyhýbali se jim.  Žena čeká dosud na vykonání nejvyššího trestu.

4) Čtyřicet jedna dní teroru

Kiyoshi Ōkubo, otec dvou dcer, se sice uměl tvářit jako opora společnosti, ale nebyl to rozhodně spořádaný občan. V roce 1971, kdy jej naposledy propustili z vězení, mě na kontě již několik znásilnění a majetkových trestných činů. Pokaždé byl ovšem propuštěn za vzorné chování. Na jaře roku 1971 ztratil všechny zábrany. Propuštěn z vězení byl 31. března, a ještě týž den večer zavraždil sedmnáctiletou studentku! Podařilo se jej chytit 13. května 1971 při dalším přepadení. Mezitím ovšem zavraždil sedm žen. Roku 1973 pro něj neměl soud jiný trest než smrt oběšením. Tak bylo učiněno roku 1976. Podle jeho řádění roku 1983 vznikl televizní film v hlavní roli s i u nás populárním Takeši Kitananem.

3) Rodinné peklo

Rodina Ogatova nesouhlasila v roce 1985, aby si jejich dcera Junko vzala sukničkáře a nejen na japonské poměry, manipulativního a hrubého Futoši Matsunaga. Ten nakonec „přesvědčil“ dívčinu matku tak, že ji zbil a znásilnil. Futoši a Junko v rodině nastolili neskutečný fyzický a psychický teror, jemuž neunikla ani její sestra s rodinou. Pokud nějaký člen rodiny překážel, Futoši donutil ostatní členy rodiny zavraždit jej. Těl se zbavovali například tak, že je rozvařili a zbylou hmotu dávali do květináčů. Vedle toho Matsunaga z osamělých žen, které nalákal do svého domu za účelem sňatku, mučením vylákal obrovské peníze. Teprve roku 2002 jedna z dcer těchto obětí unikla a vše vyšlo na povrch. Šílený zeť zabil sedm členů manželčiny rodiny, ze které tak zůstala jen ona a její dvě děti. Vedle toho měl zavraždit ještě dvě ženy. Junko za své zločiny dostala doživotí a její povedený manžel oprátku. Na vykonání trestu stále čeká.   

2) Očkování smrti

Do malé pobočky imperiální banky na předměstí Tokia 26. ledna 1948 přišel nenápadný pán. Představil se jako hygienik okupační správy a prohlásil, že jde zaměstnance očkovat proti epidemii úplavice, která v okolí řádí. Nechal si svolat všech devatenáct zaměstnanců pobočky a rozdal jim pilulky s vakcínou. Po krátké chvíli se jim udělalo zle a upadli do bezvědomí. Muž z přepážek ukradl v přepočtu kolem 2000 tehdejších dolarů a v klidu z banky odkráčel. Dvanáct zaměstnanců se již nikdy neprobralo. Z loupeže byl obviněn malíř Sadamiči Hirasawa, který byl odsouzen k smrti. O jeho vinně se však vždy pochybovalo, příkaz k vykonání trestu nebyl nikdy vydán, a muž zemřel stářím po sedmatřiceti letech věznění.  

1) Opravdu špatné sousedské vztahy

Mutsuo Toi byl ve své vesničce Kamo populární mladík a o přítelkynině na jednu noc neměl hypersexuální mladík nouzi. Vše se změnilo roku 1937, kdy mu lékaři zjistili tuberkulózu. Z veselého oblíbeného souseda se stal najednou ve vsi vyvrženec, před kterým lidé utíkali a stranili se mu, ba na něj i útočili. Toi to těžce nesl a vztek po něm po odmítnutí u několika jeho přítelkyň rostl. Číše jeho trpělivosti přetekla 21. května 1938. V noci ve vsi vypnul elektřinu a se sekerou, samurajským mečem a brokovnicí se vydal vesničanům pomstít. Během hodiny a půl jich zavraždil třicet. Tedy plnou polovinu obyvatel vsi! Nakonec spáchal sebevraždu.

reklama