organizovaný zločin

Peníze, zlato

Pět geniálních podvodníků, kterým naletěli i milionáři!

Revue

Podvody a podvodníci patří mezi zločineckou „elitu“. Jsou to většinou lidé velmi chytří a vzdělaní a dokážou své oběti okouzlit do takové míry, že ty jim svěří i své poslední peníze. Jejich chování i příběhy v lidech často vzbuzují sympatie, ale nezapomínejme, že jsou to zločinci, kteří neváhají využít dobroty či hlouposti a touhu po penězích ostatních. Vybrali jsme pro vás „pětku“ legendárních podvodníků

Demonstrace antifašistů, 17. 11. 2013, Praha

Jak vykrást banku? Pět loupeží, po jejichž pachatelích se slehla zem

Revue

Přepadení banky je častou rekvizitou akčních a kriminálních filmů. Pachatelé jsou často sympatičtí hoši a vymyslí velmi složitý plán. V reálném světě často nejsou složité plány potřeba a pachatelé také nebývají žádní sympaťáci. A většinou nejsou policisté tak neschopní jako ve filmech a zločinci skončí ve vězení. Jsou ovšem i případy, kdy s velkou částkou peněz zmizí i ten, kdo si je přivlastnil. Vybrali jsme pro vás pět případů, kdy se lotrům podařilo zmizet i s ohromnou částkou.

Ilustrační foto

Nulová tolerance. Německé policii došla trpělivost

Svět

Německá policie v lednu podnikla jednu z největších akcí zaměřenou na klanové kriminální struktury. Razie byly součástí nové politiky „nulové tolerance“, kterou se úřady rozhodly zavést. Odborníci nový přístup kvitují, varují však, že se jedná o běh na dlouhou trať.

Policie ČR

Domov

Cizí mafie v ČR pronikají do státní zprávy, varuje vnitro

Praha - Zahraniční organizovaný zločin v Česku proniká korupcí do státní správy a veřejné samosprávy. V některých případech se přitom potkává i spolupracuje s tuzemským organizovaným zločinem. Uvádí to situační zpráva o vnitřní bezpečnosti země za loňský rok, kterou dnes získala ČTK. České bezpečnostní složky přednostně monitorují balkánské, ruskojazyčné a asijské kriminální organizace. Korupce je přitom společný prvek, který podle zprávy využívají všechny zahraniční skupiny.

Ilustrační foto

Německé příhraničí budou střežit kamery

Svět

Drážďany - Saská zemská vláda dnes představila návrh nového policejního zákona, jenž má policii mimo jiné umožnit instalaci zařízení na rozpoznávání obličejů ve vzdálenosti do 30 kilometrů od hranic s Českou republikou a Polskem.

DNA

Vědci mají past na zločince. Umějí z DNA vyčíst nové informace

Svět

Londýn - Popis pachatele je pro policii při vyšetřování zločinu velmi důležitý, ale na výpovědi svědků se nelze vždy spoléhat. Kriminalistům by nyní mohla pomoci DNA. Vědci totiž tvrdí, že z ní dokážou "vyčíst" výšku člověka. Objec lze ale využít například i v medicíně.

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy