reklama

Šedesátiletý muž byl přerovskými kriminalisty obviněn ze zvlášť závažného zločinu zneužití pravomoci úřední osoby, uvedla Policie ČR na sociální síti X. Bývalému strážníkovi městské policie v Lipníku nad Bečvou hrozí až 10 let za mřížemi.

Incident se stal v sobotu 11. února v lokalitě nazývané místními "krmítko", kde se lidé scházejí a popíjejí. Na zveřejněném videozáznamu strážníci do ležícího muže, který se po nich ohnal nohou, kopou a jeden z nich mu několikrát přišlápne krk. Ze záznamu se ozývá také řada vulgarismů. Incident na stránkách města odsoudilo vedení města i šéf strážníků Pavel Maloch.

"Způsob vedení zákroku městských strážníků nebyl správný a profesionální a byl také naprosto nepochopitelně provázen vulgárními výroky," uvedli zástupci města, kteří čekají na výsledky vyšetřování policie. "Bezprostředně poté vyhodnotíme důsledky tohoto chování v pracovněprávní rovině," doplnili zástupci radnice.

Opilý měl podle informací přes tři promile alkoholu a byl převezen na záchytnou stanici, podle šéfa strážníků Petra Malocha při incidentu zraněn nebyl, před odvozem jej prohlédl lékař.