reklama

Mezi zastřelenými v Detroitu jsou dvě ženy ve věku zhruba 40 let a jeden muž ve věku 28 let. Postřelen byl také jeden starší muž, který zrovna venčil psa. Oběti podle policie neměly nic společného až na to, že narazily na střelce, který se v detroitských ulicích pohyboval přes dvě hodiny, než ho policie zadržela. "Jedna oběť čekala na autobus, další venčila psa a další se prostě jen nacházela na ulici," řekl šéf detroitské policie James White.

White uvedl, že podle poznatků vyšetřovatelů za útoky stojí jeden muž. Další podrobnosti ale o podezřelém neposkytl.

Tři lidé zemřeli při střelbě v obchodním centru ve městě Bend ve státě Oregon. Útočník vnikl do nákupního střediska v neděli večer a postřelil tam dvě osoby, které pak svým zraněním podlehly. Při prohlídce obchodů policie nalezla mrtvé tělo muže, o kterém se domnívá, že to byl útočník. Místní policie pak ošetřila jednoho zraněného, který je ale v dobrém stavu, uvedla stanice CNN.

Tři lidé zemřeli a dva byli zraněni v neděli ráno při střelbě v rezidenčním domě v texaském Houstonu. "Útočník... zapálil několik bytů, počkal, až jejich obyvatelé vyjdou ven, a začal na ně střílet," uvedl šéf místní policie Troy Finner. Na místo jako první dorazili hasiči, kteří se ale museli stáhnout, protože útočník stále střílel. Zhruba čtyřicetiletého muže oblečeného v černém pak zastřelil příslušník policie.

Útočník v domě dlouho bydlel, ale nedávno dostal výpověď z nájmu. "To se mohlo stát bodem zlomu," řekl šéf místní policie Finner.

V neděli večer přijala policie ve Phoenixu hlášení o střelbě v centru města. Když přijela na místo, muž ozbrojený poloautomatickou puškou a oblečený do taktické výstroje po policistech okamžitě začal pálit, dva z nich ranil. Jeden z nich má průstřel ramene, druhého zasáhly střepiny, píše AP.

Ze záznamů bezpečnostních kamer a předběžného vyšetřování vyplynulo, že útočník vyšel z motelového pokoje a začal náhodně střílet, nejprve směrem na motel, poté na parkoviště. V zasaženém autě zemřeli dva lidé, střelba zranila i další tři náhodné kolemjdoucí. Ozbrojený muž také hodil zápalnou lahev do okna restaurace. Muž nakonec na parkovišti padl, podle policie nejspíš spáchal sebevraždu. Tuto verzi ještě musí potvrdit soudní lékař.