reklama

Futoši Macunaga se narodil roku 1961 v městě Kitakjúšú v provincii Fukuoka. Jeho otec byl velmi váženým a bohatým obchodníkem. Chlapec byl jeho pýchou. Ve škole prospíval a dokonce se stal díky svému charismatu předsedou třídy. Vše se zhatilo poté, co vyšlo najevo, že Futoši má více než přátelské vztahy se spolužačkami. Chlapec byl za morální přestupky s ostudou přeřazen do horší třídy a v 19 letech se musel ženit. Brzy se mu navíc narodil syn.

I přesto, že byl ženatý, Futoši rozhodně dámskou společnost neodmítal. Roku 1982 potkal bývalou spolužačku Junko Ogatovou. Naivní dívka byla stále panna a Macunagovi se svěřila, že čeká na toho pravého. Futoši prohlásil, že je to on a znásilni ji. Dívka se poté pokusila o sebevraždu, ale svého amanta neopustila.

Ani Junktina rodina nepatřila k bezvýznamným. Jetí otec Takeši byl bohatý statkář a zastupitel v radě města Kurume. Roku 1985 Junko rodičům oznámila, že bude s Futošim žít, a přesto že byl ženat, vezme si ji. Prozraďme, že veselku s Junko nakonec nikdy neslavil. Rodina samozřejmě nesouhlasila. „Zeť“ vyřešil situaci svérázně. Matku Junko, Šizumi, znásilnil. Vyhrožoval, že vše zveřejní a zničí pověst rodiny. Junko navíc přesvědčil, že ji rodina nenávidí kvůli jejímu pokusu o sebevraždu. Teprve poté otec kapituloval a Junko se přestěhovala ke svému milému. 

Ve Futošiho domě vznikla zvláštní domácnost. Jeho manželka s novou partnerkou svého muže nebyla právě srozuměná. Futoši to řešil tak, že obě ženy byl. Zatímco mu manželka nadávala, Junko vše snášela v naprosté tichosti. Futoši ji dával manželce za vzor. Ta týrání snášela až do roku 1992. Poté od Futošiho utekla a rozvedla se s ním. Později prohlásila, že tím spasila nejen sebe a své dítě, ale i zbytek své rodiny.

Stejně podivně si Futoši počínal i ve svém podnikání. Založil firmu World, která se zabývala prodejem japonských postelí futon. Své zaměstnance se snažil Futoši ovládat pomocí náboženských proslovů, vymítání duchů a elektrošoků. Práce u něj spíše připomínala členství v sektě a otroctví. Roku 1992 se Futošiho podnikání zhroutilo jako domeček z karet. Přišlo se na to, že Futoši si díky podvodům a vydírání přišel na 180 milionu jenů (kolem 42 milionů korun) a z Futošiho a Junko se stali uprchlíci.

Vrátili se tedy do Kitakjúšú. Povedená dvojice byla bez peněz a proto Futoši zapojil svůj neodolatelný šarm. V dubnu 1993 přesvědčil ženu nejmenovaného bohatého obchodníka, a ta s ním i se třemi svými dětmi uprchla. O Junko ji tvrdil, že je jeho sestra. V září 1993 zemřela za záhadných okolností jednoroční ženina dcera. Pitva potvrdila, že dítě utrpělo ránu do hlavy, ale nikdo nebyl potrestán. Zbylé dvě se naštěstí podařilo získat zpět otci. Stálo ho to ovšem 13 milionů jenů vyplacených do rukou jeho manželky „za péči“ o ně. Inkasoval je však nepochybně Futoši. Jejich matka v březnu 1994 „spadla ze židle“ a zemřela. Policie úmrtí jak dítěte, tak matky vyšetřovala, ale nakonec vše jako nehody uzavřela.

Další obětí Futošiho se stal realitní makléř a přítel rodiny Ogatovi, Kumio Toraja. Na toho se Futoši dozvěděl, že jednou vydal nekrytý šek a falešně ručil za půjčku. Donutil jej, aby se i se svou desetiletou dcerou přestěhoval do jeho bytu. Tam začalo peklo. Futoši s Junko mučil několik měsíců Kumia elektřinou, nutil jej jíst vlastní výkaly a nutil jeho dceru, aby jej kousala a bila. Z té také udělal svoji sexuální otrokyni. Kumio naposledy vydechl 26. února 1996. Z jeho smrti obvinil Macunaga jeho dceru a pohrozil ji, že ji udá, pokud jej nebude poslouchat. Poté ženám poručil, aby se těla Kumia nějak zbavily. Ty jej rozsekaly a hodily do moře.

To už ovšem měl Macunaga v hledáčku další důvěřivou ženu. Doktorandce univerzity v Kjóto nasliboval Futoši sňatek a nový krásný život. Stačilo se k němu jen přestěhovat. To v únoru 1997 skutečně žena udělala i se svou dcerkou. O měsíc později se oběma podařilo ze zajetí uprchnout skrze okénko v koupelně Macunagova bytu. Ještě předtím z ní ovšem Futoši dostal 5,6 milionu jenů (1,3 milionu korun). Když to žena ohlásila na policii, ta si pozvala Futošiho na výslech. Ten policisty přesvědčil, že žena není psychicky v pořádku, a ta místo jeho zatčení, nechala nebohou oběť hospitalizovat na psychiatrii.

To už ale bylo na Junko moc. Jednou se nevrátila z práce a zmizela i s dvěma maličkými dětmi, které s Futošim měla. Šílené běsnění mělo dostat nový rozměr, když se Macunaga obrátil na její rodinu. Té v klidu vysvětlil, co vše s jejich dcerou spáchal. Dodal, že pokud bude zatčen, vším se pochlubí, vše svede na Junko a ještě přidá historku o tom, jak roku 1985 znásilnil její matku. Aby toho nebylo málo, znásilnil ještě svojí sestru Junko, Rieko. Pokud by se toto provalilo na veřejnost, ostuda a společenský pád rodiny by byl nepředstavitelný.

Otec rodiny povedenému „zeti“ vyplatil 63 milionů jenu (14,6 milionů korun). Vše však bylo Macunagovi málo. Chtěl zpět Junko a chtěl se pomstít Ogatovým. V první řadě musel získat Junko zpět. Rozhlásil, že zemřel a dokonce uspořádal i falešný pohřeb. Když se Junko bezstarostně znovu objevila doma, tak ji zbil a zdeptal tak, že se stala jeho ochotnou loutkou. V domě Ogatových zavedl režim připomínající sektu, a do domu rodičů se musela přistěhovat i snacha Reiku s manželem Kazujou a jejich dvěma dětmi, desetiletou Ajou a pětiletým Jukim. Podivnou domácnost doplňovala ještě nešťastná dcera zavražděného makléře.

U Ogatových začalo skutečné peklo na zemi. Futoši rodinu pravidelně mučil. Zatímco děti a muži dostávali často výprask a elektrické šoky, ženy znásilňoval. První, kdo Futošího hrůzovládu nepřežil, byl otec rodiny, Takeši. Futoši donutil Junko, aby zabila otce 27. prosince 1997 elektrickým proudem. To psychicky nevydržela jeho manželka Šizumi a ztratila rozum. Dne 20. ledna 1998 ji její dcera Reiko a zeť Kazuja uškrtili.

Reika ovšem na tom nebyla také psychicky a fyzicky nejlépe. Kvůli neustálému Futošiho bití žena ztratila sluch. V únoru přinutil Kazuja, aby svojí ženu uškrtil. Pomáhala mu při tom jejich desetiletá dcera Aja, která svojí matku držela při škrcení na zemi. Kazuja poté Macunaga s Junko zavřeli v koupelně, kde 13. dubna 1998 umřel hlady. Po smrti otce poručil Aje a Junko, aby uškrtily i pětiletého Jukiho. Jako poslední zemřela Reiko, kterou 7. června 1998 uškrtila dcera nešťastného makléře. Těla všech povedený párek poté rozvařil ve velkých kovových květináčích, kosti naházeli do moře a kapalné zbytky spláchli do záchodu. 

V červenci 2000 potkal Futoši další ženu s níž měl dvě děti. Přesvědčil ji, ať je předá Junko a k tomu přidala i 20 milionů jenů (4,7 milionů korun) na výchovu dětí. V této době se ovšem začalo nad Futošim smrákat. Kumiově dceři bylo 17 a začalo jí docházet, co se děje. Futoši byl navíc doopravdy lakotný a pouštěl dívku za babičkou, která jí vyplácela kapesné a dívky se neustále ptala na to, co je s jejím otcem, kterého již léta neviděla. Odpovědi typu, že otec je na cestách, přestávaly stačit.

Poprvé se dívka pokoušela v lednu 2002, ale Macunaga ji našel. Bitím, znásilňováním a elektrošoky ji donutil k poslušnosti. Alespoň si to myslel. Dne 6. března 2002 se dívce podařilo uprchnout a obrátila se na policii. Futoši a Junko byli zadrženi a šokované Japonsko se dozvědělo o děsivých zločinech. Skutečnosti byly tak strašné, že mnohé deníky o událostech odmítaly informovat. Policie přísně utajila podobu a jméno dcery nešťastného Kumia. Čtyři děti, o které se Futoši a Junko starali, jim byly odebrány a předány do pěstounské péče. Dva Futošiho potomci a Junko byly poslední přeživší členové rodiny Ogatovi.

Vyšetřování a soud trval tři roky. Během něj bylo odhaleno nejen šílené chování a skutky Futošiho, ale i neschopnost policie. Přesto, že byl Futoši za své podvody v pátrání a několikrát byla informována o jeho přesném místě pobytu ba s ním i policisté jednali, nikdy nebyl nezadržen. Roku 1999 byly jeho skutky z 80. let promlčeny a z Futošiho byl volný muž.

Na strašné zločiny spáchané v 90. letech však žádné promlčení neplatilo. Dne 28. září 2005 byli Futoši a Junko odsouzeni k trestu smrti. Junko nepomohla ani obhajoba, že jí partner vymyl mozek, bála se o sebe a život svých dětí. Nakonec jí byl trest změněn na doživotí. Macunaga s žádostí o změnu trestu neuspěl a v cele smrti již 15 let čeká na kata a oprátku.  I kdyby byl trest změněn na doživotí, z vězení se nikdy nedostane na svobodu živý.