Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie rozbila gang pašující drogy z Albánie do Itálie a dalších zemí Evropy

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Pixmac

Albánská policie ve spolupráci s italskými kolegy rozbila gang, který několik let pašoval drogy z Albánie do Itálie a z ní do dalších evropských zemí. Zatčeny byly tři desítky Albánců, včetně prokurátora města Vlora a několika policistů. Informovala o tom dnes Agentura Evropské unie pro justiční spolupráci (Eurojust), která se na vyšetřování podílela.

Protidrogový policejní zátah se uskutečnil minulý týden v řadě albánských měst, ale také v Itálii, Španělsku a Černé Hoře. Zatčeno při něm bylo 28 lidí a deset osob bylo zadrženo v rámci tohoto vyšetřování už dříve. Zatčení jsou obviněni z obchodu s drogami, praní špinavých peněz, korupce či zneužití pravomocí.

Společné vyšetřování začaly v roce 2019 albánská protikorupční prokuratura a prokuratura v italské Apulii zaměřená na boj s mafií. Gang pašoval z Albánie marihuanu, heroin a kokain do Itálie, odkud mířil kontraband do dalších evropských zemí.

Místní úřady také v rámci vyšetřování nařídily v různých albánských městech zabavit 11 nemovitostí, včetně restaurací a hotelů, v celkové hodnotě asi tři miliony eur (asi 78 milionů Kč), uvedla albánská prokuratura.

Témata:  drogy policie

Související

Aktuálně se děje

17. listopadu 2025 16:41

OBRAZEM: Letošní oslavy 17. listopadu. Na Národní třídu přišla řada politiků

Česko si dnes u příležitosti státního svátku připomíná události 17. listopadu v letech 1939 a 1989. Hlavním dějištěm oslav je jako vždy pražská Národní třída, kde nechyběl ani fotograf našeho webu, který na místě zachytil několik politických delegací. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy