reklama

Od začátku loňského roku německé úřady podle agentury DPA deportovaly už 80 islamistů, které považovaly za nebezpečné.

Hamza C. byl do Alžírska letecky deportován minulý pátek, potvrdily úřady spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, v níž byl Severoafričan považován za jednoho z nejnebezpečnějších radikálních islamistů.

Žadatel o azyl, který se dlouho vydával za Syřana, byl před rokem obviněn, že ve jménu teroristické organizace Islámský stát (IS) plánoval atentát v západoněmeckém Düsseldorfu. Na konci letošního ledna tehdy devětadvacetiletého Alžířana ale soud obvinění pro nedostatek důkazů zprostil. Rozvědka jej nicméně dále evidovala jako nebezpečného.

"Tento případ ukazuje, že je nebezpečné osoby možné v jednotlivých případech deportovat, vyžaduje to ale enormní nasazení příslušného personálu," řekl dnes ministr zemské vlády Severního Porýní-Vestfálska zodpovědný za integraci Joachim Stamp. Alžířana se podle něj spolková země pokoušela deportovat od prosince loňského roku. V této souvislosti Stamp vyzval ke zlepšení stávajících smluv o deportacích, které má Německo se zeměmi původu, například právě s Alžírskem, které muselo Hamzovi C. vydat náhradí pas.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama