reklama

Státní zastupitelství v Oldenburgu počet obětí, které má podle něj Högel na svědomí, zvýšilo o jednu. Byla totiž odhalena chyba při zkoumání těla jedné z pacientek zesnulých na klinice v Delmenhorstu. Ačkoliv patologové v jejím těle našli stopy léku ovlivňujícího srdeční funkce, který Högl použil k zabití nejméně dvou lidí, nedopatřením vyšetřovatelům sdělili opačný výsledek.

Högel vraždil na severoněmeckých klinikách v Oldenburgu a Delmenhorstu, kde pracoval v letech 1999 až 2005. Na jeho činy se přišlo až v červnu 2005, kdy jedna ze zdravotních sester viděla, jak pacientovi podává lék, který nemocný vůbec neměl dostat. V roce 2015 byl Högel odsouzen na doživotí za dvě vraždy, dva pokusy o vraždu a dva případy těžkého ublížení na zdraví.

Znovu Högel před soudem stane letos v říjnu. Zda soudce rozhodne o doplnění stávající obžaloby o nově objevený případ, nebo se bude muset projednat zvlášť, zatím není jasné. Pokud by se prokázalo, že má Högel na svědomí všech 98 vražd, které mu jsou nyní dávány za vinu, byla by jeho obětí rovná stovka lidí. Stal by se tak podle všeho největším masovým vrahem v dějinách spolkové republiky.

reklama