Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Írán zasáhlo zemětřesení o síle 5,3 stupně, 76 lidí bylo zraněno

Následek zemětřesení, ilustrační fotografie
Následek zemětřesení, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Teherán - Jihozápad Íránu dnes postihlo zemětřesení o síle 5,3 stupně. Zranění při něm utrpělo nejméně 76 lidí a byly způsobeny značné materiální škody. Informovaly o tom íránské státní sdělovací prostředky.

Otřesy byly zaznamenány krátce po šesté hodině ráno SELČ ve městě Sísacht, které je součástí provincie Bojerahmad a Kohgílúje. Poškozeno tam bylo několik domů.

Írán je často dějištěm ničivých zemětřesení. Loni v listopadu jedno z nich poničilo města a vesnice v západní provincii Kermánšáh a o život tam připravilo na 620 lidí. Zranění utrpělo několik tisíc osob.

Témata:  Írán zemětřesení EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

10. září 2025 19:07

Princ Harry se po letech vrátil k pohřbu Diany: Vše mělo být jinak

Dojemný moment pohřbu princezny Diany se mohl odehrát zcela jinak. V pamětech „Náhradník“ princ Harry odhalil, že on sám neměl kráčet za rakví své matky. Bylo mu tehdy pouhých dvanáct let. Ačkoli byl pohřební průvod plný truchlících, Harry si vzpomíná, že on i jeho bratr měli celou dobu skloněné hlavy a ve tváři měli prázdný výraz. .

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy