Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Sýrii se zřítilo ruské letadlo, srazilo se s ptákem

Ruské bojové letectvo v Sýrii
Ruské bojové letectvo v Sýrii
Foto: mil.ru

Damašek - Nedaleko syrského pobřežního města Latakíja se do Středozemního moře zřítilo ruské vojenské letadlo, oba piloti zahynuli, informovala agentura RIA Novosti s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. Stíhačka Su-30 prý nebyla sestřelena, příčinou nehody mohla být srážka s ptákem.

Letadlo vzlétlo dnes ráno z ruské základny Hmímím, která leží v západosyrské provincii Latakíja. Piloti "bojovali až do poslední chvíle a snažili se získat kontrolu nad strojem," uvedlo ruské ministerstvo. Podle předběžného vyšetřování nehodu zapříčinil pták, který narazil do motoru letadla. Stíhačka prý nezačala hořet.

Letos v březnu spadlo rovněž u základny Hmímín nákladní letadlo ruské armády. Neštěstí si vyžádalo 39 obětí. Příčinou tragédie byla nejspíš technická závada. Ministerstvo obrany tehdy rovněž ujistilo, že letadlo nebylo sestřeleno.

V únoru byl v provincii Idlib sestřelen ruský stroj Su-25. Pilot se sice katapultoval, ale na zemi ho ozbrojenci zabili.

V prosinci 2016 spadlo do Černého moře letadlo se členy známého ruského armádního souboru písní a tanců Alexandrovci mířící do Sýrie. Zabilo se všech 92 osob, které byly na palubě.

Témata:  Ruská armáda Sýrie letecké nehody

Související

Aktuálně se děje

18. dubna 2025 18:33

VELKÝ PŘEHLED: Jak je otevřeno na Velikonoce?

Velkým pátkem dnes začalo čtyřdenní velikonoční volno, které se protáhne až do začátku příštího týdne. Právě v pondělí bude situace s obchody jiná, než je dnes.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy