Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kuciak se měl o víkendu ženit, na Slovensku budou shromáždění na památku novináře i jeho snoubenky

Ján Kuciak
Ján Kuciak
Foto: Facebook

Bratislava - Shromáždění na památku v únoru zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové, jakož i za svobodu médií v souvislosti s kritikou novinářů ohledně poměrů ve veřejnoprávním slovenském rozhlasu a televizi RTVS, se dnes odpoledne uskuteční v Bratislavě a v dalších zhruba dvou desítkách měst po celém Slovensku.

Akci, která se uskuteční v předvečer původně plánovaného sňatku Kuciaka a Kušnírové, svolala iniciativa Za slušné Slovensko, která v březnu zorganizovala mohutné protesty proti tehdejší vládě premiéra Roberta Fica.

Nejdéle sloužící slovenský premiér Fico v zájmu řešení politické krize po zmiňované dvojnásobné vraždě odstoupil, dosavadní tříčlenná koalice pak vytvořila novou vládu.

"Společně odmítněme ´normalizaci´ v RTVS. Připomeňme vládním politikům, že neplatí ´vyhraj volby a můžeš všechno´," uvedli organizátoři shromáždění. Ve slovenské metropoli bude demonstraci předcházet průvod, který odstartuje u budovy veřejnoprávního rozhlasu.

Témata:  Ján Kuciak Slovensko

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 20:15

Důchody 2026: Příští valorizaci doprovodí novinka. Tohle už nebude automatické

Důchody se v lednu budou opět valorizovat, ale jedna věc bude jinak. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) již nyní informovala, že nebude automaticky zasílat valorizační oznámení o zvýšení důchodu. Všem bude nadále dostupné v elektronické podobě po přihlášení na ePortálu ČSSZ, případně v datové schránce. Klienti, kteří i nadále mají zájem o oznámení v papírové formě, o něj musí požádat. Čas mají do konce září. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.