Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Smutná zpráva ze Slovenska, v Nízkých Tatrách zemřel turista z Česka

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Bratislava - Český turista dnes zemřel na hřebeni Nízkých Tater, pomoci mu nedokázal ani přivolaný lékař. Přesnou příčinu smrti určí pitva, informovala na svém webu slovenská horská záchranná služba.

Muž, jehož jméno úřady nezveřejnily, pociťoval nevolnost. Jeho společníci proto v odpoledních hodinách přivolali pomoc. Na zásahu se podílela letecká záchranka z Banské Bystrice, jejíž vrtulník doletěl přímo na místo na vrchu Malá Chochuľa. Zdravotník pak Čecha ošetřoval a posléze neúspěšně oživoval.

Témata:  Ďumbier turisté Češi hory Slovensko

Aktuálně se děje

11. prosince 2025 19:09

Babiš prozradil, jak je to s Turkem. Viděl prý i snímky jeho páteře

Premiér Andrej Babiš (ANO) přiznal, že tlačil na poslance Filipa Turka (Motoristé), aby se zúčastnil pondělního rozhovoru s prezidentem Petrem Pavlem. Turek se z jednání ze zdravotních důvodů omluvil, jistě tak nebude v pondělí jmenován členem vlády. Pavel má navíc k jeho osobě dlouhodobé a trvající výhrady.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy