Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Řecku se vzbouřily stovky migrantů. Zablokovali dálnici

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Atény - Kolem 200 migrantů zablokovalo v sobotu část dálnice u severořeckého města Soluň. Protestovalo tak proti podmínkám ve svém uprchlickém táboře, informovala dnes agentura AP.

Migranti se začali bouřit poté, co stany v táboře poškodily záplavy, které zasáhly i Soluň. Přibližně hodinový večerní protest ukončili, když se u dálnice objevila policie.

Řecko se potýkalo s masovým přílivem migrantů z Blízkého východu, Asie a Afriky zejména v roce 2015, kdy tam přes Turecko dorazily statisíce běženců. Většina z nich pokračovala do dalších zemí EU, zejména do Německa.

Jakmile státy EU tuto takzvanou balkánskou trasu začátkem roku 2016 uzavřely, migranti se v Řecku začali hromadit. Na začátku letošního roku jich tam bylo registrováno asi 60.000.

Nespokojenost s podmínkami v přeplněných táborech a pomalým azylovým řízením dávají migranti najevo často. V minulosti kvůli tomu sahali i k výtržnostem a žhářství.

Témata:  Řecko uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

17. října 2025 17:43

Česko může přijít o desítky miliard korun. Očkování proti chřipce přitom stojí jen stovky

Každý podzim se v Česku zvyšuje počet lidí s respiračními onemocněními. Chřipka přitom každoročně vyřadí z práce více než sto tisíc lidí. Jen v roce 2024 bylo podle údajů České správy sociálního zabezpečení vystaveno přes 105 tisíc pracovních neschopenek kvůli chřipce, v průměru na téměř čtrnáct dní.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy