Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok v Německu: Afghánec pobodal těhotnou ženu

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Darmstadt (Německo) - Těhotnou 38letou ženu dnes vážně pobodal útočník v západoněmecké obci Bischofsheim poblíž Darmstadtu. Policie jako podezřelého pachatele zadržela 23letého Afghánce, který je patrně příbuzným oběti. S odvoláním na policii o tom informovala agentura DPA.

Okolnosti činu se stále vyšetřují, uvedlo státní zastupitelství. Oběť i útočník žijí v Bischofsheimu. Muž ženu kolem poledne napadl a pak se dal na útěk. Když ho policie zadržela, našla u něj nůž. Zraněnou převezli do nemocnice.

Německo v posledních měsících zaznamenalo několik útoků nožem, které vzbudily značnou pozornost. Policie 13. dubna zastřelila ve městě Fulda 19letého Afghánce, který před pekařstvím pobodal několik lidí.

O den dříve ubodal na nástupišti v Hamburku třiatřicetiletý muž z Nigeru svou bývalou ženu a roční dcerku. V západoněmeckém městě Lünen zase 23. ledna ubodal patnáctiletý školák svého o rok mladšího spolužáka. Útočník se narodil v Německu, měl ale také kazašský pas.

Témata:  Německo útok

Související

Aktuálně se děje

31. ledna 2026 13:35

„Mami, myslel jsem, že máme ještě čas.“ Culkin a další celebrity oplakávají smrt O'Hara

Smrt kanadsko-americké herečky Catherine O’Hara, držitelky ceny Emmy, která se proslavila jako Kevinova matka v kultovní komedii Sám doma nebo jako excentrická Moira Rose v seriálu Schitt's Creek, otřásla světem celebrit. Podle prohlášení její zastupující agentury Creative Artists Agency skonalá umělkyně zemřela v pátek ve svém domě v Los Angeles po krátké nemoci.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy