reklama

"Menší počet lidí se sešel k protestu proti rozhodnutí místních úřadů přerozdělit Kázerún a z několika jeho částí udělat nové město," vysvětlila Fars středeční události.

Incident připomněl události na přelomu roku, kdy se v Íránu demonstrovalo v 80 městech proti chudobě, ale na některých místech i proti vládnoucím duchovním.

Agentura ISNA oznámila, že podle místních úřadů je situace v Kázerúnu pod kontrolou, i když "sporadicky se tam ještě protestuje".

Fars popřela zprávy opozičních skupin, podle nichž si středeční incident vyžádal životy několika lidí a že policie několik desítek osob zatkla.

Polooficiální agentura Tasním uvedla, že v Kázerúnu se proti zamýšlené správní reformě protestovalo několik týdnů. "Protesty ustaly, když úřady slíbily, že nebudou usilovat o změnu mapy města. Lidé jsou ale rozhořčeni, že vláda stále neoznámila, jak bude město rozděleno," uvedla agentura Tasním.

Na sociálních sítích se k událostem z Kázerúnu objevila videa, na nichž bylo vidět policisty zasahující slzným plynem, a také fotografie zraněných. Pravost těchto dokumentů ale nelze ověřit.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama