Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hosté se sešli u svatební hostiny. Na čem si pochutnali?

Královská svatba prince Harryho a Meghan Markleové
Královská svatba prince Harryho a Meghan Markleové
Foto: The Royal Family

Windsor (Británie) - Královna Alžběta II. pořádá na hradě Windsor recepci pro novomanžele, prince Harryho a americkou herečku Meghan Markleovou, a jejich svatebčany. Média nemají přístup, nicméně na veřejnost se dostaly podrobnosti o jídelníčku. Na 600 hostů si pochutnává mimo jiné na skotských humrech, grilovaném anglickém chřestu či kroketách plněných konfitovaným windsorským jehněčím, uvedla agentura AP.

Svatební hosté vybrané pochoutky, mezi kterými jsou zejména britské produkty, konzumují vestoje. Šéfkuchař pro ně připravil nejrůznější jednohubky a další pokrmy servírované v malých miskách, například kuřecí frikasé s houbami či hráškové rizoto.

Vedle šampaňského se jako dezert podávají například pistáciové makronky, rebarborové koláčky a koláčky s pomerančovým crème brûlée. Během recepce dojde i na krájení citrónovo-bezového dortu, který pro svatbu upekla cukrářka Claire Ptaková. Na jeho tvorbu bylo použito mimo jiné 200 citrónů a deset lahví bezového sirupu z panství Sandringham královny Alžběty.

S proslovem na recepci vystoupí ženich i nevěsta. Rovněž by měl promluvit Harryho otec, princ Charles. Pár si údajně jako svůj první tanec vybral píseň I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me) zpěvačky Whitney Houston, napsal britský list The Daily Telegraph. Meghan Markelová se prý v roce 2016 médiím svěřila, že jde o její oblíbenou píseň.

Témata:  Královská svatba Princ Harry Meghan Markleová

Související

Aktuálně se děje

28. října 2025 10:20

27. října 2025 15:30

Tragédie na D1: Zemřelo dítě při nedělní hromadné nehodě

Vážným zraněním, která utrpělo při nedělní hromadné nehodě na dálnici D1, podlehlo v nemocnici malé dítě. Tuto smutnou zprávu potvrdila v pondělí mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová. Přesný věk dítěte mluvčí nesdělila.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Francouzská policie

Zloději šperků z Louvru byli zatčeni

Francouzské policii se podařilo zadržet podezřelé v souvislosti s drzou loupeží francouzských korunovačních klenotů z muzea Louvre. Pařížská prokuratura potvrdila, že jednoho ze zadržených se podařilo dopadnout ve chvíli, kdy se snažil opustit zemi. Zloději minulý týden provedli denní přepadení Galerie Apollóna v Louvru, odkud během pouhých několika minut utekli se šperky v hodnotě desítek milionů eur.