Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Blesk v Alpách zabil mladého turistu

Bouřky, ilustrační fotografie
Bouřky, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Mnichov - Smrtelné zranění utrpěl v pondělí německý turista, kterého ho při túře v bavorských Alpách zasáhl blesk. Muže, jenž jej doprovázel, převezli s vážnými zraněními do nemocnice, informoval dnes server Spiegel Online.

Dvaadvacetiletého muže z Mnichova a jeho o rok staršího kamaráda překvapila bouřka v pondělí odpoledne v horách nedaleko německo-rakouské hranice.

Při úderu blesku do smrku, pod kterým se muži před bouřkou schovávali, mladší z nich utrpěl zranění, kterým následně podlehl. Druhý z turistů podle policie v ohrožení života není.

Témata:  Německo bouřky Alpy

Související

Aktuálně se děje

30. prosince 2025 19:41

Smutný den pro Francii. Pohřeb Brigitte Bardotové proběhne příští týden

Pohřeb legendární herečky a zpěvačky Brigitte Bardotové proběhne příští týden ve známém francouzském letovisku Saint-Tropez. Bardotová, která ukončila hereckou kariéru již před čtyřicítkou, zemřela v neděli ve věku 91 let. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy