Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Kubě nalezli druhou černou skříňku zříceného letadla

Letecká nehoda, ilustrační foto
Letecká nehoda, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Havana - Kubánští vyšetřovatelé objevili druhou černou skříňku letounu, který se minulý pátek krátce po startu zřítil v metropoli Havaně. Při neštěstí zahynulo 111 ze 113 lidí na palubě. Ve čtvrtek to uvedla kubánská státní televize. Příčiny nehody zatím nejsou známy. První černá skříňska se našla bezprostředně po nehodě.

Letoun Boeing 737-200, který z Havany mířil do východokubánského města Holguínu, si kubánské aerolinky pronajaly od mexické společnosti Aerolíneas Damojh. Ta už dříve čelila kritice kvůli nedostatečné údržbě a nedodržování bezpečnostních standardů.

Po neštěstí zůstávají s rozsáhlými popáleninami a dalšími zraněními v kritickém stavu dvě ženy, které pád letadla přežily.

Skříňka, která byla nyní objevena, zaznamenává technická data o průběhu letu. K jejímu nalezení napomohly výpovědi svědků a videozáznamy tragédie, uvedla agentura Reuters. Vyšetřovatelům pomohla také data získaná z první černé skřínky, která průběžně zaznamenává hlasy pilotů a další zvuky v kokpitu.

Témata:  Kuba letecké nehody

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.