Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do sídla iráckých komunistů někdo vhodil bomby

Irák
Irák
Foto: cabinet.gov.krd

Bagdád - Do zahrady sídla irácké komunistické strany v Bagdádu někdo v pátek vhodil dvě podomácku vyrobené bomby. Incident si nevyžádal žádné oběti na životech.

Informovala o tom agentura Reuters. Iráčtí komunisté jsou součástí aliance šíitského duchovního Muktady Sadra, jež tento měsíc v Iráku vyhrála parlamentní volby.

Podle představitele komunistů Džasíma Hilfího útočili stoupenci opozice, kteří si nepřejí, aby nová vláda zavedla v Iráku reformy. Aliance, která volby vyhrála a je označována za protiamerickou, se zavázala, že bude bojovat s korupcí a omezí vnější zásahy do íránských záležitostí.

Sadr, kterého jeho kritici považují za populistu, sám nekandidoval a premiérem se tedy stát nemůže. Díky vítězství ve volbách se ale ocitl v pozici, kdy bude moci ovlivnit, kdo do premiérského křesla usedne. V první reakci po oficiálním oznámení volebních výsledků Sadr na twitteru napsal: "Reforma vítězí a korupce slábne."

Témata:  Irák terorismus bomby komunisté

Související

Aktuálně se děje

13. května 2026 13:12

"Stihne vás kletba." Arcibiskup vyzval lupiče k navrácení lebky svaté Zdislavy

Čeští církevní představitelé se ve středu vyjádřili k případu odcizené lebky svaté Zdislavy, kterou neznámý pachatel ukradl přímo z kostela. Zločinem se zabývá policie. Hledá se muž v černém oblečení a bílých botách. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy