Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelba v Lutychu: Útočník zabil tři lidi, z toho dva policisty

Policie Belgie
Policie Belgie
Foto: Collectorofinsignia

Lutych - Ozbrojený muž dnes v centru belgického města Lutych zastřelil dva policisty a civilistu, další dva policisté jsou zraněni. Informoval o tom server belgické televize RTL s odvoláním na místní policii. Ta rovněž uvedla, že útočník byl zastřelen při zásahu speciální jednotky. Motiv činu není znám.

Belgická televize RTL na svých internetových stránkách napsala, že čin se stal kolem 10:30 SELČ. Ozbrojený muž podle ní vystřelil na dva policisty v centru města. Pak podle agentury Belga utekl a v blízké škole vzal jako rukojmí uklízečku.

Krátce po jedenácté hodině policie informovala, že útočník byl zneškodněn.

Belgické město Lutych, které má zhruba 200.000 obyvatel, zažilo podobný útok střelce v roce 2011. Tehdy útočník střílel a házel granáty na lidi na ulici, kde čtyři lidi zabil a stovku další zranil. Pak spáchal sebevraždu.

Témata:  Belgie střelba v Belgii

Související

Aktuálně se děje

9:49

Útok na Írán zhodnotil jinak než Trump. Pentagon vyhodil šéfa agentury DIA

Pentagon, přesněji americký ministr obrany Pete Hegseth rozhodl o vyhazovu zpravodajské agentury Jeffreyho Kruseho. Informovala o tom BBC. Děje se tak jen pár dní poté, co Bílý dům zpochybnil závěry zpravodajců ohledně škod napáchaných úderem proti íránským jaderným zařízením. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy