Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vyšší bojová pohotovost v Černém moři? Rusko odmítá, že by se dělo něco výjimečného

Ruská armáda, ilustrační fotografie
Ruská armáda, ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto YouTube

Moskva – Ruská černomořská flotila není ve stavu zvýšené pohotovosti, tvrdí ruské ministerstvo obrany. Popřelo tak informace, které se objevily v západním tisku.

Důvodem pohotovosti prý měly být informace o možných ukrajinských provokacích. Spekulace o agresivních akcích Kyjeva během fotbalového šampionátu se objevily i při nedávné televizní besedě ruského prezidenta Vladimira Putina s ruskou veřejností.

Jeden z diváků hlavu státu vyzval, aby pověsti komentovala. „Kdyby se to stalo, myslím, že by to mělo velmi těžké následky pro celkovou ukrajinskou státnost," varoval tehdy Putin.

Podle Interfaxu znepokojivé zprávy publikovaly některé dnešní britské noviny. Podle Moskvy ale nejsou pravdivé. „Černomořská flotila plní úkoly v běžném režimu. Žádná opatření spojená s vyšším stupněm připravenosti zavedena nebyla," tvrdí se v komuniké ministerstva obrany.

Témata:  Rusko Ruská armáda

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 20:15

Důchody 2026: Příští valorizaci doprovodí novinka. Tohle už nebude automatické

Důchody se v lednu budou opět valorizovat, ale jedna věc bude jinak. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) již nyní informovala, že nebude automaticky zasílat valorizační oznámení o zvýšení důchodu. Všem bude nadále dostupné v elektronické podobě po přihlášení na ePortálu ČSSZ, případně v datové schránce. Klienti, kteří i nadále mají zájem o oznámení v papírové formě, o něj musí požádat. Čas mají do konce září. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.