Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Lesbu se množí kapesní krádeže. Migranti kradou cennosti, ale i pistole

Santorini, Řecko
Santorini, Řecko
Foto: Pixabay

Mytilini (Řecko) - Na řeckém ostrově Lesbos, který je pro blízkovýchodní uprchlíky hlavní branou do Evropy, se množí kapesní krádeže. Pachateli jsou téměř výhradně přistěhovalci, kteří čekají, až se jim podaří přemístit dál.

Jednomu příslušníkovi pobřežní stráže ukradli i pistoli, která se pak našla v troskách opuštěného domu blízko uprchlického tábora Moria. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovala řecká média.

Běženci ze severní Afriky a Blízkého východu nebo až z Pákistánu, kteří opouštějí místní uprchlický tábor, se toulají bez cíle zejména po městě Mytilini. Většinou jsou téměř bez peněz. "Jediný způsob, jak přežít, je krádež," citoval server Iefimerida jednoho z členů policejního ředitelství na Lesbu.

Pachatelé využívají nepozornosti lidí, kteří si například v restauraci odloží tašku, ale i pokud nechají cennosti v autě. Zloději jdou zejména po penězích a mobilních telefonech. 

Témata:  Řecko uprchlíci krádeže

Související

Aktuálně se děje

8:31

Vánoce režiséra Jiřího Adamce. Manželka přiznala smutnou realitu

Možná už zažil lepší Vánoce. Už nějaký čas není žádným tajemstvím, že se legendární režisér Jiří Adamec potýká s jistými problémy, které mu komplikují běžný život. Projevilo se to i během svátků na konci uplynulého roku. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy