Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šestinásobný olympijský vítěz Lochte může být v Brazílii souzen, vymyslel si přepadení na OH

Brazilská vlajka
Brazilská vlajka
Foto: Pixabay

Sao Paulo - Brazílie chce dostat před soud amerického plavce Ryana Lochteho kvůli falešnému svědectví, kterého se dopustil při olympijských hrách v Riu de Janeiro v roce 2016.

Šestinásobný olympijský vítěz policii tvrdil, že se stal obětí přepadení. Jednalo se ale o smyšlenou historiku, která měla zakrýt fakt, že s několika kolegy v opilosti poničili čerpací stanici.

Lochte se nakonec ke lži přiznal a národní svaz ho potrestal desetiměsíčním zákazem startů.

Brazilský soud případ vloni odložil, státní zástupce ale dál usiloval o jeho nové otevření. Soud vyšší instance nyní rozhodl, že sportovec může být v Brazílii souzen. Žalobce pro něj požaduje trest šest měsíců vězení, nebo pokutu.

Témata:  Ryan Lochte Brazílie sport

Související

Aktuálně se děje

28. dubna 2025 17:36

28. dubna 2025 9:43

Češi darovali přes 500 tun potravin. Jak je stále možné se zapojit do sbírky?

Česko má za sebou jarní kolo Sbírky potravin, které opět ukázalo, že Češi mají srdce na pravém místě. Darovali celkem 518 tun pomoci, konkrétně 464 tun potravin, tedy 928 tisíc porcí jídla, a 54 tun hygienických potřeb. Klíčovým prvkem akce bylo nasazení více než 5000 dobrovolníků v rekordním počtu obchodů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Vladimír Putin

Rusko vyhlásí příměří na Ukrajině, oznámil Putin

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí oznámil, že Rusko jednostranně vyhlásí třídenní příměří na Ukrajině, které má vstoupit v platnost příští měsíc. Ukrajinští představitelé však přijali toto gesto se značnou skepsí a vyzvali Kreml, aby okamžitě souhlasil s delším příměřím, jež navrhuje Spojené státy.