Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Krize v Německu má ekonomický dopad: Akcie kvůli sporům v koalici oslabují, klesá i euro

Německá vlajka
Německá vlajka
Foto: Pixabay

Berlín - Spor v německé vládní koalici mezi kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU a ministrem vnitra Horstem Seehoferem (CSU)ohledně uprchlíků už má dopady i na ekonomiku. Padají německé akcie a oslabuje euro.

Seehofer, který prosazuje zpřísnění migrační politiky, v neděli překvapivě nabídl svou rezignaci.

Hlavní index frankfurtské akciové burzy DAX krátce před 10:00 ztrácel asi 1,3 procenta a pohyboval se kolem 12.145 bodů. Jednotná evropská měna vůči dolaru odepisuje 0,4 procenta na 1,1636 USD.

Na akciový trh má negativní dopad také eskalace obchodních sporů souvisejících se cly, která uvalil americký prezident Donald Trump. Ten o víkendu navíc přirovnal obchodní praktiky EU k obchodním praktikám Číny. "Evropská unie je možná stejně špatná jako Čína, jenom je menší. Je hrozné, co nám dělají," řekl v rozhovoru s televizní stanicí Fox News.

Témata:  akcie EUR (euro) Německo

Související

Aktuálně se děje

18. července 2026 17:48

17. července 2026 17:21

Důkaz ve vyšetřování Turkovy nehody. Policie řekla, jak to bylo se značením

Pochybnosti o vině poslance Filipa Turka (Motoristé) vyjadřují někteří lidé na internetu po pondělní dopravní nehodě v centru Prahy. Poukazuje se například na údajně špatné dopravní značení v místě nehody. Policie ale poskytla jasnou odpověď. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy