Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francie přijme přes 130 zachráněných uprchlíků

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Paříž - Francie dnes oznámila, že přijme přes 130 uprchlíků z humanitárních lodí LifeLine a Aquarius, které přepravily stovky migrantů z Afriky do Evropy.

"Půjde o lidi, na které se vztahuje právo na azyl," řekl dnes agentuře AFP generální ředitel francouzského úřadu pro ochranu uprchlíků a osob bez státní příslušnosti (Ofpra) Pascal Brice. Týká se to "asi 80" uprchlíků z lodě Aquarius a 52 z plavidla Lifeline.

Aquarius provozovaný francouzskou humanitární organizací převezl v červnu přes Středozemní moře do Evropy přes 600 lidí. Loď doplula do Španělska poté, co ji Itálie odmítla otevřít své přístavy. Francie z migrantů přijala 135 a u zhruba 80 zjistila, že mají podle všeho právo na azyl.

Loď Lifeline provozovanou německou humanitární organizací přijala v červnu Malta. Ofpra v tomto případě vyhodnotila, že azyl může Francie poskytnout více než 50 lidem.

Témata:  Francie uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

31. května 2026 14:06

Pojede i prezident? Babiš řekl, kdy vláda rozhodne o delegaci pro summit NATO

Účast prezidenta Petra Pavla na letním summitu NATO v Turecku stále není zcela vyloučena. Vyplývá to i z nejnovějšího vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO). Vláda se bude složením české delegace zabývat na jednom z červnových zasedání. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy