reklama

Jeho osobní účet @realDonaldTrump sleduje nyní přes 53 milionů lidí, prezidentský účet @POTUS dalších víc než 23 milionů. Účet Bílého domu @WhiteHouse sleduje 17 milionů uživatelů.

Právě na posledním z nich se často objevují zkreslené či přímo lživé informace, které de facto předjímají volební kampaň. V pondělí na něm například Trump napsal, že kalifornská demokratická senátorka Kamala Harrisová "podporuje zvířata z MS-13". Zkratka označuje středoamerickou gangsterskou skupinu Mara Salvatrucha.

Harrisová o víkendu prohlásila, že pro Trumpa je "jedinou cestou prosadit migrační pravidla oddělující rodiče od dětí, označovat uprchlíky a obětí znásilnění za teroristy a internovat děti do klecí, což je špinavost".

Demokratická senátorka za Massachusetts Elizabeth Warrenová, vyhlášená prezidentova kritička, podle jednoho z Trumpových tweetů podporuje "zločince, kteří přes hranice pašují zbraně, drogy a lidi".

Podle amerických expertů na vládní etiku zřejmě obsah problematického twitterového kanálu Bílého domu neporušuje takzvaný Hatchův zákon z roku 1939, který zamezuje státním zaměstnancům zabývat se politikou v práci. Trump nicméně dle kritiků politizuje komunikaci v sociálních sítích v době klíčové debaty republikánů a demokratů o přistěhovalecké reformě.

Loading...
reklama