Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Polsku se zřítil MiG-29. Pilot zemřel

MiG 29
MiG 29
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Varšava - Na severu Polska havaroval bojový letoun MiG-29,pilot zahynul. Státní komise až do vyšetření příčin neštěstí zastavila veškeré lety těchto strojů polské armády pocházejících z dob SSSR..

MiG-29 z letecké základny v Malborku havaroval dnes v 1:57 SELČ asi 50 kilometrů od základny u městečka Paslek. Pilot se stačil katapultovat, ale nepřežil.

"Šlo o zkušeného letce, který měl za sebou 800 letových hodin, z toho 600 na strojích MiG-29," uvedla armáda. 

Polsko má 32 bojových letounů MiG-29, ale řada z nich nemůže létat kvůli nedostatku náhradních dílů. Kromě toho má polské letectvo 48 amerických stíhaček F-16.

Témata:  Polsko MiG 29

Související

Aktuálně se děje

18. září 2025 9:41

Tragédie na Brněnsku: Jeden mrtvý a zraněné dítě. Nehoda se stala při předjíždění

Tragická je bilance vážné dopravní nehody, která se v úterý vpodvečer stala na obchvatu u Pohořelic na jižní Moravě. Jedna žena přišla o život, několik osob utrpělo zranění. Mezi zraněnými bylo i dítě. Nehodu vyšetřuje policie. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy