reklama

Varování se týká hlavně Johannesburgu a Kapského Města. "Informace souvisejí s výzvami Islámského státu provádět teroristické útoky globálně během nadcházejícího postního měsíce ramadánu," uvedlo americké ministerstvo. Podobné varování diplomaté USA adresovali občanům už loni v září.

Jihoafrická policie odmítla varování amerických diplomatů komentovat. Ministerstvo zahraničí JAR oznámilo, že místní policejní složky jsou schopny zajistit bezpečí všem osobám pobývajícím v zemi. "Země je chráněná stejně dobře, jako vždy," uvedl mluvčí ministerstva zahraničí.

MZV ČR upozornilo na vysokou míru kriminality

Nedoporučují se návštěvy satelitních sídlišť u velkoměst, procházky v osamělých místech a v centrech měst v podvečerních a večerních hodinách. K přepadením může dojít i v luxusních čtvrtích, kde mohou operovat organizované kriminální gangy, informuje mzv.cz. Turisté jsou častým cílem násilné trestné činnosti, proto je vhodné na sebe neupozorňovat nošením cenností (šperky, hodinky, fotoaparáty atd).

Velká většina přepadení je ozbrojených a jde tedy nejen o majetek napadeného, ale i o jeho zdraví a život. Policie však pro takové případy doporučuje neklást odpor, vydat určitý obnos peněz dobrovolně, nedívat se zvědavě do tváře zločince, aby si nemyslel, že ho chcete v případě jeho předvedení na policii identifikovat, a mluvit anglicky, aby se nebál, že se na něj domlouváte.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama