Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V královské kapli dnes byl pokřtěn syn prince Williama a Kate Louis

Buckinghamský palác
Buckinghamský palác
Foto: Pixabay

Londýn - V královské kapli paláce svatého Jakuba v Londýně dnes byl pokřtěn třetí potomek britského prince Williama a jeho manželky Kate. Soukromý obřad vedl arcibiskup z Canterbury Justin Welby.

Louis Arthur Charles, narozený 23. dubna, je pátým v pořadí nástupnictví na britský trůn. Obřad začal v 17:00 SELČ a trval asi čtyřicet minut.

Křest byla spíše komorní událost, byla u něj jen blízká rodina a pozvaní přátelé. Královna ani její manžel princ Philip se ho nezúčastnili. Jak oznámil Buckinghamský palác, rozhodlo se o tom před určitým časem a důvodem nejsou zdravotní problémy, nýbrž to, že se dvaadevadesátiletá královna dnes vracela ze sídla Norfolku a čeká ji rušný pracovní týden.

Members of the Royal Family arrive at St James's Palace for the christening of Prince Louis. pic.twitter.com/3pDk4D898C

— Kensington Palace (@KensingtonRoyal) 9. července 2018

Jako první do kaple vešel princ Charles, tedy Louisův dědeček, s manželkou Camillou. Za rodinou prince Williama pak bylo vidět jeho bratra Harryho s manželkou Meghan. U obřadu, při němž arcibiskup Louise pokřtil vodou z řeky Jordán, byli i sourozenci Kate sestra Pippa a bratr James.

Kate krátce hovořila s arcibiskupem a podle novinářů mu řekla, že je Louis velmi klidné dítě. Vévodkyně z Cambridge doufá, že to tak zůstane.

Témata:  Louis Arthur Charles Kate Middleton princ William královská rodina

Aktuálně se děje

22. května 2024 20:26

Odměna za teror. Netanjahu odsoudil rozhodnutí uznat Palestinu jako stát

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odsoudil ve středu rozhodnutí Irska, Norska a Španělska uznat Palestinu jako stát a uvedl, že jde o odměnu za teror. Uvedla to agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy