Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německá armáda nemá lidi, chce verbovat cizince

Bundeswehr, ilustrační fotografie
Bundeswehr, ilustrační fotografie
Foto: Bundeswehr

Berlín - Německá armáda zvažuje možnost přijímání cizinců do svých řad. Ozbrojené síly tak chtějí řešit nedostatek lidí.

Německá armáda chce zavést přijímání cizinců ze zemí Evropské unie do svých řad. Mluvčí bundeswehru to dnes v Berlíně řekl agentuře DPA.

Ozbrojené síly tak chtějí řešit nedostatek lidí. "Armáda poroste, potřebujeme kvalifikované odborníky. Proto tuto možnost pečlivě zvažujeme," řekl mluvčí.

Možnost verbování cizinců do německé armády dnes v rozhovoru s listem Augsburger Allgemeine připustil i armádní expert sociálních demokratů Karl-Heinz Brunner. Upozornil ale, že i v případě, že cizinci dostanou příslib německého občanství, "by bundeswehr mohl vypadat jako armáda žoldáků".

Podle DPA se německé ozbrojené síly potýkají s nedostatkem lidí po léta. Expert parlamentní frakce CSU na brannou politiku Florian Hahn listu Augsburger Allgemeine řekl, že "v rámci svobody pohybu uvnitř Evropské unie mohou vznikat moderní modely," jak početní stav vojáků zvýšit.

Témata:  Německo Německá armáda

Související

Aktuálně se děje

9:01

Jiří Langmajer a Adéla Gondíková oslavili výročí. Vrátili se na dobře známé místo

K hvězdným párům českého šoubyznysu už několik let patří Jiří Langmajer a Adéla Gondíková. Pro oba jde již o druhé manželství. V uplynulých dnech si každopádně připomněli výročí svatby. A na své si přišli i jejich fanoušci. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.