Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U ambasády USA v Pekingu došlo k malé explozi

Peking
Peking
Foto: Pixabay

Peking - Před velvyslanectvím USA v Pekingu dnes explodovalo malé zařízení, které měl u sebe 26letý muž. Výbušninu patrně vyrobil ze zábavní pyrotechniky, dodala čínská policie. Motiv jeho činu zatím není známý.

Podle čínské policie se podezřelý, pocházející z čínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko, pokusil odpálit malou, podomácku vyrobenou výbušninu. Utrpěl přitom zranění ruky, nikdo jiný k úhoně nepřišel.

Americká ambasáda ve svém prohlášení explozi potvrdila, výbušninu přitom označila za bombu.

Na fotografiích a videích zveřejněných na twitteru je vidět hustý kouř a policejní vozidla v oblasti kolem velvyslanectví.

Čínský list Global Times napsal, že policisté rovněž u ambasády zadrželi ženu, která se polila hořlavinou v pravděpodobném pokusu o sebeupálení. Není známo, zda spolu oba incidenty souvisejí.

Témata:  Čína Velvyslanectví USA 1 výbuch

Související

Aktuálně se děje

23. února 2026 11:31

Česká bilance na olympiádě. Sportovcům se dařilo více než v Pekingu

Italská zimní olympiáda v Miláně a Cortině d'Ampezzo je u konce. Česko získalo pět medailí a může být spokojené, protože letošní hry byly výrazně úspěšnější než při čtyři roky starém měření sil v čínském Pekingu. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy