Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Belgii se na fotbalovém hřišti odpálil muž

Policie Belgie
Policie Belgie
Foto: Collectorofinsignia

Verviers (Belgie) - Uprostřed prázdného fotbalového hřiště ve městě Verviers se dnes odpálil postarší muž. Podle policie incident nemá nic společného s terorismem. Nejspíš se jednalo o sebevraždu.

"Nemyslíme si, že to byl teroristický čin," řekl zástupce starostky Hasan Aydin, podle kterého policie považuje za pravděpodobnou verzi, že šlo o sebevraždu. "Nechtěl nikoho zabít, to by šel na jiné místo v jinou dobu," dodal Aydin.

Asi šedesátiletý muž, který měl podle Aydina "evropské rysy", se odpálil před devátou hodinou ranní v městské části Stembert na hřišti, které využívá k hraní fotbalu místní amatérské mužstvo. Identitu mrtvého policie nezveřejnila, podle belgického tisku ale následně prohledala nedaleký dům bývalého profesionálního vojáka.

"V klidu kráčel do středu hřiště," řekl svědek události listu La Meuse. Uprostřed hracího pole se pak podle něj muž zastavil a odpálil. Použil k tomu nejspíš granát.

V lednu 2015, krátce po atentátu na redakci Charlie Hebdo, provedla policie ve Verviers razii, při které byli dva radikálové zabiti a další zatčen. Islamistická buňka byla v kontaktu s Abdelhamidem Abaaoudem, který je považován za hlavního strůjce atentátů v Paříži z listopadu 2015. 

Témata:  Belgie terorismus

Související

Aktuálně se děje

7. září 2025 21:39

Proč se chce Harry v Británii setkat s Karlem III.? Usmíření nemusí být hlavní důvod, tvrdí experti

Princ Harry "zoufale potřebuje" setkání s králem Karlem III. kvůli jednomu hlavnímu důvodu, tvrdí královská expertka. Vévoda ze Sussexu se má příští týden zúčastnit výročního předávání cen WellChild Awards.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy