Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovevenský exministr byl na detektoru lži. Jakou roli hrál Kaliňák v únosu Vietnamce?

Vlajka Slovenska
Vlajka Slovenska
Foto: Pixabay

Bratislava - Slovenský exministr vnitra Robert Kaliňák podstoupil test na detektoru lži, kde odpovídal na otázky ohledně údajného využití vládního letadla při únosu vietnamského podnikatele z Německa.

Exministr odpovídal na čtyři klíčové otázky: zda věděl v době návštěvy vietnamské delegace v Bratislavě o únosu, zda jej pomáhal organizovat, zda dával pokyny svým podřízeným, aby ho organizovali, a zda věděl o tom, že omámený Vietnamec byl začleněn do vietnamské delegace.

"Na všechny otázky odpověděl 'ne' a detektor jeho odpovědi vyhodnotil jako pravdivé," napsal server Sme.sk. "Test se uskutečnil na přístroji vyrobeném v Rusku," poznamenal list Denník N a dodal, že Kaliňák odmítl odpovídat na otázky novinářů. 

Kaliňák už dříve odmítl, že by Slovensko bylo vědomě zapleteno do únosu muže, který později dostal ve Vietnamu doživotí.

Popis únosu za pomoci vládního letounu zveřejnil v minulých dnech Denník N s odvoláním na policisty, provázející delegaci. Ministerstvo vnitra článek označilo za naprostý nesmysl.

Témata:  Slovensko Vietnam Robert Kaliňák

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.