Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Manafort jde ke dnu? Podle nového svědectví si zřejmě ulil 16,6 milionů dolarů

Americký dolar
Americký dolar
Foto: Pixmac

Alexandria (USA) - U soudu s Paulem Manafortem svědčil úředník berního úřadu IRS Michael Welch. Řekl, že někdejší šéf volebního štábu Donalda Trumpa neohlásil úřadům v letech 2010 až 2014 zdanitelné příjmy ve výši 16,5 milionu dolarů (přes 364 milionů Kč).

Během svého přezkumu Welch zjistil, že v hlavních účetních knihách se neobjevilo mnoho zahraničních bankovních převodů. Porotě sdělil, že jde o zahraniční bankovní převody na prodejce v USA, například obchodníky s oděvy, bankovní převody za účelem nákupu nemovitostí a příjmy nesprávně přeřazené do kategorie půjček.

Soud v Alexandrii na předměstí Washingtonu vyslechl také expertku Morgan Magionosovou, která se zabývá forenzním účetnictvím. Vypověděla, že dohledala 31 tajných Manafortových účtů na Kypru, na karibském souostroví Svatý Vincenc a Grenadiny a ve Velké Británii.

Ve středu skončil třídenní výslech Ricka Gatese, blízkého spolupracovníka a podle obžaloby i komplice Manaforta. Přiznal se k defraudacím a finančním podvodům. Spolupracuje s prokuraturou.

Témata:  USA Paul Manafort

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 18:33

Nová éra Jamese Bonda: Amazon přebírá otěže legendární franšízy

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří po desetiletí utvářeli podobu filmové série o Jamesi Bondovi, předali kreativní kontrolu nad franšízou Amazon MGM Studios, čímž uzavírají více než šedesátiletou éru rodiny Broccoliových. Amazon slibuje zachovat tradiční premiéry v kinech, ale zároveň plánuje rozšířit značku do nových formátů. Agent 007 tak vstupuje do nové kapitoly pod vedením technologického giganta.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

AfD (Alternativa pro Německo)

Volby v Německu: Scholzův pád se očekává, překvapením může být AfD

V Německu začaly klíčové volby do spolkového parlamentu. Ty mohou přinést zásadní změny nejen pro samotnou zemi, ale i pro Evropu jako celek. Očekává se, že současný kancléř Olaf Scholz bude nahrazen konzervativcem Friedrichem Merzem, jehož CDU/CSU se v průzkumech pohybuje kolem 30 procent. Hlavním otazníkem však zůstává, jak velkou podporu získá krajně pravicová Alternativa pro Německo (AfD), která si vydobyla druhé místo a osciluje okolo 20 procent.