reklama

Šéf Bílého domu vyšetřování mimo jiné označil za "mccarthismus nejhrubšího zrna". Napsal také, že by se pozornost měla spíš zaměřit na Čínu, a odmítl informaci listu The New York Times naznačující, že přední právník Bílého domu Donald McGahn se svým dobrovolným výslechem obrátil proti Trumpovi.

The New York Times v sobotu napsal, že se členy týmu vyšetřovatele FBI Muellera hovořil McGahn nejméně třikrát, celkem 30 hodin. Právník údajně popsal prezidentův odpor proti vyšetřování a hovořil o pokynech, které od Trumpa v této souvislosti dostal. O výslech prý požádal proto, aby se nevystavil stíhání v případě, že vyšetřovatelé shledají postup Bílého domu protiprávním.

"Dal jsem jemu i všem ostatním souhlas, aby svědčili - nemusel jsem," reagoval Trump ve svém dnešním tweetu. Podle něj The New York Times napsal článek tak, aby to vypadalo, že se McGahn obrátil proti prezidentovi, jako to udělal poradce Bílého domu John Dean při vyšetřování prezidenta Richarda Nixona v aféře Watergate. Přitom je to podle Trumpa "ve skutečnosti úplně naopak". Sám prý McGahna a štáb Bílého domu povzbudil ke spolupráci s vyšetřovateli.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama