Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Francii běhá na svobodě nebezpečný islamista, soud ho omylem propustil

Francie
Francie
Foto: Pixabay

Paříž - Ve Francii byl v dubnu propuštěn islamista Oualid B., soudce mu totiž zapomněl prodloužit vazbu. Skandální pochybení dnes agentuře AFP potvrdilo francouzské ministerstvo spravedlnosti.

Muž má stanout před soudem v Paříži po boku Redy Bekhaleda a jeho bratrů, kteří jsou podezřelí z toho, že v roce 2014 plánovali útok v Lyonu a že byli součástí sítě na vysílání bojovníků do Sýrie.

Na svobodu se Oualid B. dostal po omylu soudce 3. dubna. V květnu byl islamista opět zadržen poté, co se vyskytoval mimo oblast vymezenou v rámci soudního dozoru.

Následně byl předveden před soud, ten ho ale nechal odejít domů, ačkoli státní zástupce požadoval desetiměsíční vazbu. Muž je tedy stále na svobodě a před soudem má opět stanout v září.

Mluvčí francouzské vlády Benjamin Griveaux dnes kritizoval "závažné pochybení" příslušného soudce a vyzval k okamžitému vypátrání omylem propuštěného muže. Podle AFP soudce zatím nebyl za svou nedbalost potrestán.

Témata:  Francie terorismus

Související

Aktuálně se děje

3. června 2026 18:58

3. června 2026 10:03

Už aby to měl za sebou. Daniel Krejčík potvrdil, že se rozvádí s manželem

Pohádka je u konce, oznámil Daniel Krejčík svým fanouškům. Po předchozích spekulacích potvrdil, že se rozvádí se svým partnerem Jiřím. Ano si přitom řekli teprve loni v létě. Idyla ale brzy skončila. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy