Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Írán zasáhlo zemětřesení. Dva lidé zemřeli a 241 bylo zraněno

Seismograf, ilustrační fotografie
Seismograf, ilustrační fotografie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Teherán - Severozápad Íránu dnes postihlo zemětřesení. Zahynuli nejméně dva lidé, zranění utrpělo 241 osob. Otřesy pocítili až v irácké metropoli.

Jeden mrtvý a zranění byli ve městě Tázehábád. Po zemětřesení přišly dva následné otřesy o síle tři stupně.

Agentura Tasním uvedla, že otřesy měly sílu 5,9 stupně Richterovy škály. Americká geologická služba USGS původně informovala, že mělké zemětřesení o síle 6,1 stupně zasáhlo oblast ležící 88 kilometrů severozápadně od města Kermánšáh. Otřesy byly podle irácké televize cítit i v Bagdádu. 

Írán leží v tektonicky aktivní oblasti. Loni v listopadu silné zemětřesení zasáhlo města a vesnice v provincii Kermánšáh. Zahynulo na 620 lidí. 

Témata:  Írán zemětřesení

Související

Aktuálně se děje

17. ledna 2026 12:47

17. ledna 2026 4:00

Bude až -15 °C. Mrazivé počasí v Česku opět udeří vší silou

V Česku se v posledních dnech oteplilo, takže dorazila i obleva. V příštím týdnu se ale situace opět změní. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) dorazí další ochlazení, které se nejvíce projeví v noci. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Laviny

Laviny v Rakousku: 5 mrtvých, další lidé skončili v nemocnici

Rakouské Alpy se dnes staly dějištěm tragických událostí, které si vyžádaly životy pěti lyžařů. Laviny zasáhly oblast Pongau nedaleko Salcburku poté, co v regionu napadlo velké množství čerstvého sněhu. Podle horské služby se všechny oběti pohybovaly ve volném terénu mimo vyznačené sjezdovky, kde je riziko sesuvů v současné době extrémní.