Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šéf íránské diplomacie se zlobí: USA vedou proti Teheránu psychologickou válku

Írán
Írán
Foto: Pixabay

Teherán - Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf pokračuje v nevybíravé kritice Spojených států. USA podle něj vede proti Íránu a jeho obchodním partnerům psychologickou válku.

USA na základě rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa v květnu odstoupily od jaderné dohody z roku 2015 a na začátku srpna částečně obnovily protiíránské sankce.

"Trumpovo rozhodnutí odstoupit od dohody Spojené státy poškodilo," míní šéf íránské diplomacie. "Od chvíle, kdy Trump odstoupení oznámil, Amerika nebyla schopna dosáhnout svých cílů," dodal.

Podle Zarífa vedla ale jaderná dohoda k politickému konfliktu i uvnitř Íránu. "Někteří lidé v zemi si namísto toho, aby využili příležitostí, které jaderná dohoda nabízí, vybrali politický boj," uvedl ministr zahraničí. "A tento politický boj vede k beznaději a zklamání," dodal.

Spojené státy chtějí sankcemi přinutit Teherán, aby ukončil své operace na Blízkém východě. Požadují, aby Írán přestal podporovat syrského prezidenta Bašára Asada a šíitské povstalce v Jemenu. 

Témata:  Muhammad Džavad Zaríf Írán USA

Související

Aktuálně se děje

9:02

Evropa se obávala pozůstatku hurikánu Erin. Experti řekli, jaká je aktuální situace

V Evropě budil v posledních dnech obavy pozůstatek hurikánu Erin, který předtím ovlivnil počasí v Karibiku a USA. Poté se přesunul přes Atlantik ke starému kontinentu. Vliv na počasí v určitých částech Evropy ale nakonec není až takový. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy