Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž na hlavním nádraží v Amsterodamu pobodal dva lidi, policie jej postřelila

Nizozemí
Nizozemí
Foto: Pixabay

Amsterdam - Nizozemská policie dnes zneškodnila podezřelého, který na hlavním nádraží v Amsterdamu nožem zranil dva lidi.

Útočník byl postřelen poté, co pobodal dva lidi. Policie na Twitteru uvedla, že obě oběti a podezřelý byli odvezeni do nemocnice.

Chaos bij Amsterdam Centraal. Politie en ambulances massaal aanwezig pic.twitter.com/hFyMBiqMfN

— Sander Foekens (@SndrFkns) 31. srpna 2018

Policie uvedla, že vyšetřování pokračuje. Žádné další informace například o možném motivu ale nezveřejnila. Místní zpravodajská stanice AT5 cituje svědky, podle kterých útoku nožem předcházela hádka. 

Očitý svědek také uvedl, že podezřelý je muž ve věku kolem 30 letech, který zřejmě stál ve frontě u informací. Jedním ze zraněných je podle něj "mladý cizinec", která byl bodnut do ruky.

Provoz na hlavním nádraží byl kvůli incidentu částečně přerušen, uvádí CNN. "Před stanicí byl chaos," popisoval situaci cestující Jaime van Gastel. "Všude byla policie. Viděl jsem nejméně 15 vozidel a hodně policistů. Nad nádražím také nějakou dobu kroužila policejní helikoptéra," dodal. 

Agentura AP zdůrazňuje, že zatím není jasné, zda incident nějak souvisí s terorismem. 

Témata:  policie Nizozemí Nizozemí

Související

Aktuálně se děje

6. června 2026 16:21

Opustil těhotnou? Leoš Mareš po náloži kritiky musel vysvětlovat, jak to bylo

Televizní dokument mapující život moderátora Leoše Mareše u příležitosti jeho padesátin vzbudil mezi televizními diváky velký ohlas. Kromě kladných hodnocení se však objevila i řada nejasností a spekulací. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Zatmění Slunce, ilustrační fotografie.

Zatmění Slunce se blíží. Vše, co o něm potřebujete vědět

Letos 12. srpna nastane úplné zatmění Slunce, které po více než dvou letech nabídne jedinečnou nebeskou podívanou. Tento úkaz se objevuje ve chvíli, kdy Měsíc projde mezi Sluncem a Zemí, čímž na naši planetu vrhne stín a v určitých oblastech světa kompletně zablokuje sluneční svit. Úplné zatmění, při němž obloha na moment zcela ztmavne, budou moci sledovat pozorovatelé v částech Grónska, na Islandu, v severním Španělsku a v severovýchodním Portugalsku. Obyvatelé ostatních částí Evropy, Afriky a Severní Ameriky pak uvidí zatmění částečné, kdy Měsíc zakryje pouze část slunečního disku.