Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Portugalsku našli tělo Čecha, který zmizel v moři

Velké vlny
Velké vlny
Foto: Pixmac

Lisabon - Portugalští záchranáři dnes našli tělo Čecha, který v pátek zmizel při koupání v moři na ostrově Madeira. Informaci listu Correio da Manha o úmrtí českého občana ČTK potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Čecha, kterému bylo kolem 30 let, strhl podle očitých svědků silný proud v moři u města Sao Jorge v severní části Madeiry. Páteční pátrání bylo neúspěšné, tělo muže se podařilo záchranářům nalézt až dnes kolem 8:00 místního času (7:00 SELČ). Na hledání českého turisty se podílely lodě i vrtulník.

"Plavidlo narazilo na něco podobného tělu krátce po 8:00," uvedl velitel záchranné operace Silva Pereira. "Poté se potvrdilo, že šlo o tělo (hledaného) turisty," dodal.

"Dnes ráno bylo potvrzeno, že dotyčný zemřel. V tuto chvíli okolnosti toho případu, té nehody šetří policie," potvrdila ČTK smrt českého občana mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová. Na české velvyslanectví v Lisabonu se podle ní už v pátek obrátila česká občanka, které úřad poskytuje konzulární pomoc.

Témata:  Portugalsko úmrtí Čechů v zahraničí moře

Související

Aktuálně se děje

25. srpna 2025 17:40

Meghan se mění k nepoznání. Expertka prozradila důvody

Nová řada pořadu „With Love, Meghan“, který má premiéru 26. srpna na Netflixu, přináší na obrazovky vévodkyni ze Sussexu v ležérnějším a modernějším stylu. Podle stylistky a konzultantky Cynthia Kennedy, která žije v Kalifornii, je to od Meghan promyšlený tah, kterým posílá vzkaz královské rodině.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy