Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V nepálských horách se zřítil vrtulník, zemřelo 6 lidí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: china.org.cn

Káthmándú - Vrtulník se sedmi lidmi na palubě se dnes zřítil v Nepálu. Nehoda zaviněná zřejmě špatným počasím se stala osudnou šesti osobám, jedna žena přežila, oznámily podle agentury DPA místní úřady. Mezi mrtvými je i pilot stroje a japonská turistka, sdělil ředitel mezinárodního letiště v Káthmándú Raj Kumar Chettri.

Vrtulník soukromé společnosti Altitude Air se podle jeho upřesnění vracel z horské oblasti Gorkha do metropole, když se zřítil do lesa v okrese Dhading. Záchranné týmy v helikoptérách lokalizovaly místo nehody asi 80 kilometrů severozápadně od Káthmándú, nemohly tam ale přistát.

Snažení záchranářů komplikovaly déšť a mlha v dané oblasti. Po několikahodinovém pěším pochodu dorazil na místo tým 50 záchranářů, řekl mluvčí letiště. Vyproštění mrtvých podle něj potrvá nějakou dobu.

Společnost Altitude Air se podle dostupných informací specializuje na výlety pro turisty i domácí do odlehlých oblastí Nepálu. V tomto himálajském státě se v minulých letech stalo několik větších leteckých havárií. V březnu tam přišlo o život 50 lidí při nezdařeném přistání letadla z Bangladéše na letišti v Káthmándú.

Témata:  letecké nehody Nepál vrtulníky

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.