Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Británie identifikovala třetího traviče Skripalových

Britská policie, ilustrační fotografie
Britská policie, ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto ČT

Britská tajná služba identifikovala třetího člena ruské rozvědky, jehož podezírá z podílu na březnovém pokusu o vraždu dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v anglickém Salisbury. Napsal to dnes britský deník The Telegraph. Rusko podíl na otrávení Skripala a jeho dcery odmítá.

Britští vyšetřovatelé tento měsíc identifikovali dva muže, kteří se podle nich v březnu pokusili otrávit bývalé ruského a britského agenta Skripala a jeho dceru.

Britská premiérka Theresa Mayová začátkem září před poslanci prohlásila, že útok spáchali příslušníci ruské vojenské rozvědky GRU Alexandr Petrov a Ruslan Boširov. Média posléze uvedla, že jména mohla být falešná. Na oba muže byl vydán evropský zatykač.

Dnes deník The Telegraph napsal, že britská tajná služba a protiteroristická policie identifikovaly třetího člena ruské vojenské rozvědky, který navštívil Salisbury před březnovým pokusem o vraždu Skripala. Cílem cesty prý byla příprava útoku, který byl podle Londýna proveden jedem novičok, jenž se vyráběl v bývalém Sovětském svazu.

Témata:  Velká Británie Sergej Skripal novičok

Související

Aktuálně se děje

15. července 2025 13:52

Po 20 letech na stejném místě, ale už bez Hanky. Štefan Margita vzpomíná

Štefan Margita také vyrazil během letních prázdnin do dalekých krajin za hranice České republiky. V Japonsku se ocitl i na jednom místě, kde ho naposledy ještě doprovázela manželka Hanka Zagorová. V srpnu uplynou tři roky od její smrti. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Donald Trump

Karel III. se nemá čeho bát. Trump odhalil, co čeká od návštěvy Británie

V září naruší běžný chod britské společnosti velká událost. Na návštěvu přijede americký prezident Donald Trump, jeden z nejmocnějších mužů světa. Program šéfa Bílého domu se stále připravuje a on sám do harmonogramu svým způsobem zasahuje. Podle zjištění BBC si nepřeje, aby se speciálně kvůli němu scházeli britští zákonodárci.