Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tenista Nadal nabídl lidem zasaženým záplavami ubytování

Rafael Nadal
Rafael Nadal
Foto: Neil Tingle/AELTC

Španělský tenista Rafael Nadal nabídl rodné Mallorce zasažené bleskovými záplavami pomoc. Dvaatřicetiletá hvězda dá k dispozici prostory své tenisové akademie v Manacoru všem, kteří potřebují nouzové ubytování.

První hráč světa to oznámil na facebooku. Zároveň ale přiložil osobně ruce k dílu a ve městě Sant Llorenc pomáhal spolu s dalšími dobrovolníky odklízet trosky, naplavené bahno a odčerpávat vodu.

Nejméně deset lidí při záplavách, které na středomořském ostrově v úterý vyvolal prudký déšť, zemřelo a další se pohřešují. Zasažen byl především východ ostrova.

Nadal vyjádřil rodinám obětí a všem postiženým upřímnou soustrast. "Stejně jako včera, nabízíme zázemí a pokoje v Rafa Nadal Academy a Rafa Nadal Sports Center všem, kteří potřebují ubytování," napsal dnes první hráč světového žebříčku na sociálních sítích.

Témata:  Španělsko Rafael Nadal Mallorka

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 17:20

Počasí v létě a v zimě? La Niña skončila, meteorologové řekli, co to znamená pro Evropu

Přírodní klimatický jev La Niña, který představuje chladnější protipól známějšího fenoménu El Niño, v uplynulých týdnech odezněl – a to jen po třech měsících od svého opožděného nástupu v lednu. Podle americké Národní úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) šlo navíc pouze o slabou epizodu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy