reklama

Poslední zatím ohlášenou obětí je člověk, jehož tělo bylo nalezeno ve floridském městečku Mexico Beach, kde hurikán provázený větrem s rychlostí až 250 kilometrů za hodinu vstoupil na pevninu. Bilance mrtvých na Floridě tak vzrostla na osm, šest obětí oznámila Virginie, tři Severní Karolína a jednu Georgie.

Šéf hasičů v Miami Joseph Zahralban, který vede jeden ze záchranných oddílů, nepochybuje o tom, že bilance bude nakonec vyšší. Stejný názor zastávají i floridské úřady, které v sobotu uvedly, že dosud přijaly tisíce hovorů od lidí, kteří pohřešují své blízké.

V městečku Mexico Beach, které hurikán zcela zpustošil, procházejí záchranáři se psy hromady sutě a pátrají po případných přeživších či tělech. Hasiči o prohlídkách hovoří jako o časově náročných, neboť nechtějí postup uspěchat, aby nikoho nepřehlédli.

"Jsme na dně. Je tady nepředstavitelná zkáza," řekl starosta Mexico Beach Al Cathey s tím, že bez pomoci se město neobejde.

Na Floridě zůstává bez dodávek elektrické energie na 250.000 domácností a rozvodné závody varovaly, že mnoho lidí si na elektřinu bude muset počkat i několik týdnů.

Pomalu se situace lepší ve Virginii, kde bylo bez elektřiny přes 600.000 domácností, ze kterých je již zhruba půl milionu odběratelů opět připojeno. V Georgii jsou bez proudu z původních 350.000 odběratelů již jen tisíce lidí.

V Severní a Jižní Karolíně a také ve Virginii způsobil hurikán záplavy. Právě záplavy si ve Virginii vyžádaly všech šest obětí, mezi kterými je i hasič.

Materiální škody dosud celkově vyčísleny nebyly, je ale jasné, že půjdou do miliard dolarů (desítek miliard korun). Ministerstvo zemědělství v Georgii odhaduje, že jen v tomto státě živel farmářům způsobil ztráty na úrodě za více než miliardu dolarů (22 miliard korun).

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama